Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Policyjne działania pn.: "Motocykliczni". Ponad dwadzieścia mandatów

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Z myślą o bezpieczeństwie użytkowników #powiatowych tras, policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili na drogach lokalne działania „Motocykliczni”. Nie obyło się bez mandatów.

Policjanci referatu ruchu drogowego z Nakła prowadzili w piątek (12.04.24) na powiatowych drogach lokalne działania prewencyjne pn.: „Motocykliczni”. Nadrzędnym ich celem było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierowców, a w szczególności pasjonatów jazdy na „dwóch kółkach”, przestrzegania ograniczeń prędkości. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na te wykroczenia drogowe, które wymieniane są jako bezpośrednie przyczyny zdarzeń drogowych. Kontrolowali także uprawnienia posiadane przez kierowców dla danej kategorii pojazdów.

Akcje prewencyjne tego typu uświadamiać mają kierowcom, że łamanie przepisów ruchu drogowego, w tym jazda z nadmierną prędkością, jest niebezpieczna dla nich samych, a także innych użytkowników dróg.

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 34 auta, ujawniając przy tym 28 wykroczeń, z czego 22 związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy zastosowano odpowiednie środki prawne: mandaty, których nałożono 22 oraz pouczenia, których zastosowano 6, ponadto jednemu kierującemu zatrzymano elektronicznie dowód rejestracyjny.

Mundurowi apelują do kierowców o ostrożną i rozsądną jazdę. Zachowanie kierujących i respektowanie przez nich przepisów, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)