Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Policjantki w "Krzywoustym". Spotkanie z tegorocznymi maturzystami

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Na spotkaniu, zorganizowanym przez #nakielską komendę, tegoroczni maturzyści „Krzywoustego”, mogli uzyskać informacje na temat wymogów, jakie muszą spełnić oraz jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji

W czwartek (11.04.24) st. post. Wiesława Ambrozik z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii oraz Dorota Wronka z zespołu do spraw kadr i szkolenia nakielskiej komendy, zachęcały do wstąpienia do służby tegorocznych maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Celem spotkania była promocja zawodu policjanta i omówienie procedury, jaką kandydat przechodzi przed wcieleniem do służby.

Prelegentki wyjaśniły kto może zostać policjantem, jakie warunki musi spełnić oraz jakie są etapy rekrutacji. Przekazane zostały wiadomości na temat tego, gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć kandydaci. Przyszli absolwenci dowiedzieli się również czym zajmuje się na co dzień policja i z jaką odpowiedzialnością wiąże się ta służba.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do policji odsyłamy do strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, gdzie w zakładce „Zostań Kimś Wyjątkowym” znajdują się niezbędne informacje związane z procedurą rekrutacji. O szczegóły można się również zwracać do Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, tel. 47 752 92 06.

Przypominamy także, że w dniu 25 kwietnia br. w godz. 11.00-13.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią przy ul. Pocztowej 11, odbędą się „drzwi otwarte”, podczas których będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat doboru do służby.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)