Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2023

Policjanci w Technikum Mundurowym w Mroczy. Uczniowie wysłuchali prelekcji

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie Technikum Mundurowym w #Mroczy spotkali się z policjantami i wysłuchali prelekcji na temat przepisów regulujących odpowiedzialność nieletnich i dorosłych za łamanie prawa. Mowa była też o demoralizacji nieletnich i jej przejawach.

Asp. Zofia Wrzeszcz i st. post Wiesława Ambrozik zajmujące się w nakielskiej komendzie profilaktyką wspólnie z dzielnicowym z mroteckiego komisariatu asp. szt. Piotrem Majewskim odwiedzili wczoraj (23.11.23) uczniów Technikum Mundurowego w Mroczy.

Policjanci przybliżyli młodzieży przepisy zawarte w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, informowali o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań i zwracali uwagę, że wszelkie decyzje w sprawie łamiących prawo nieletnich podejmuje sąd rodzinny. Mowa była również o demoralizacji, jej przejawach oraz działaniach policji po tym, jak zostanie ona powiadomiona o fakcie demoralizacji. Z racji tego, że część słuchaczy niebawem będzie już dorosła, policjanci przybliżyli także zapisy kodeksu karnego.

Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)