Dziś mamy 28 września 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2022

Podsumowanie przedłużonego weekendu. W regionie doszło do 173 kolizji

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Zakończył się długi weekend związany ze Świętem Wniebowzięcia# NMP. Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców regionu, jak również podróżujących, przemieszczających się przez nasze województwo. W tym roku policjanci odnotowali mniejszą ilość wypadków, jednak ofiar śmiertelnych było niestety więcej.

Policjanci podejmowali działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz dbali o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, techniczny pojazdów, bezpieczny sposób przewożenia dzieci w fotelikach, a także czy inni podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa. W szczególności jednak funkcjonariusze eliminowali z ruchu drogowego kierujących zagrażających innym uczestnikom poprzez agresywne i niebezpieczne zachowania.

Przez cztery dni długiego weekendu w województwie kujawsko-pomorskim wydarzyło się 6 wypadków, w którym śmierć poniosły 4 osoby, a 8 zostało rannych. Doszło również do 173 kolizji. Wprawdzie w tym roku policjanci odnotowali wyraźny spadek zdarzeń drogowych, jednak przez brak rozsądku, wyobraźni oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego ofiar było więcej. W jednym z wypadków życie straciła czteroosobowa rodzina.

Niestety, nie obyło się bez osób, które wsiadły za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Policjanci ujawnili 108 nieodpowiedzialnych kierowców.

Materiał: mł. asp. Agnieszka Bubień

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Budowa magazynów
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)