Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023
Wiadomości z regionu

Po kłótni zabrał sznur i wybiegł do lasu. Policjanci zapobiegli tragedii

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Koronowscy dzielnicowi udaremnili próbę samobójczą# 37-letniego mieszkańca gminy Koronowo. Ich szybka i zdecydowana reakcja, a do tego znajomość terenu, pozwoliły zapobiec tragedii i otoczyć mężczyznę fachową opieką.

W minioną środę (6.12.23) dyżurny koronowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące 37-latka z gminy Koronowo. Wynikało z niego, że mężczyzna po kłótni z żoną opuścił dom i zabrawszy ze sobą sznur wybiegł do lasu. Przestraszona kobieta pobiegła za nim, ale w pewnym momencie straciła go z pola widzenia, po czym o wszystkim poinformowała policjantów.

Skierowani na miejsce dzielnicowi z tego rejonu dotarli do roztrzęsionej kobiety stojącej na skraju lasu, a po uzyskaniu od niej przydatnych informacji ruszyli na poszukiwania mężczyzny.

Chwilę później zauważyli na śniegu świeże ślady obuwia i podążyli tym tropem. W pewnym momencie, w oddali zauważyli 37-latka oraz sznur z pętlą wisielczą przymocowany do drzewa. Dalsze zamiary desperata udaremnili w tym momencie policjanci. Po otoczeniu go opieką wspólnie poszli na skraj lasu, gdzie również w międzyczasie wezwali karetkę pogotowia. Po przybyciu ratowników medycznych mieszkaniec koronowskiej gminy trafił pod ich opiekę i został przewieziony na badania.

***

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Gdzie szukać pomocy

116 123

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00

116 111

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108

Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54

Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00

Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 32 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (15)

  Gaciowy, w dniu 08-12-2023 14:22:04 napisał:

  Brawo panowie z "rejonu" A co słychać u naszych miejscowych szeryfów-? cisza,spokój,nic się nie dzieje-nikogo nie ratujecie w potrzebie-? Czy zajęci jesteście żegnaniem Komendanta-?

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Martynka stara panna 32, w dniu 08-12-2023 18:08:40 napisał:

  dlatego wole byc stara panno i mieszkac u rodzicow duoz mniej problemow i zmartwien

  odpowiedz

  • 4 (8)

  On, w dniu 08-12-2023 19:06:19 napisał:

  Są od tego jak dupy od srania za to im płacą. A nie tylko kierowców karać chociaż raz na rok niech coś dobrego dla ludzi zrobią pasożyty jedne.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  obserwator, w dniu 09-12-2023 15:12:18 napisał:

  Pozdrowienia dla Nakielskiej Policji. Nie wiem jak to będzie w przyszłości kiedy w Polsce zacznie interweniować niemiecka Policaj na polecenie niemieckiego rządu z tuskiem na czele.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa magazynów
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z HACCP
59PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)