Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2022

Pierwsze miejsce dla LZS "Zorza" Ślesin. Turniej Mikołajkowo-Gwiazdkowy

W sobotnie popołudnie 3 grudnia 2022 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie odbył się# kolejny XI halowy Mikołajkowo-Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej LZS.

W zawodach udział wzięło udział 6 zespołów reprezentujących ogniska LZS: "Dąb" Potulice, "Skra" Paterek, "Kanał" Występ, "Zieloni" Gorzeń, "Luks-Start Nakło oraz gospodarze "Zorza" Ślesin. Drużyny powitał przewodniczący Rady Miejsko-Gminnej LZS Jacek Kiersznicki wraz z z-cą Mirosławem Bladzichem i Łukaszem Michalakiem z Rady LZS "Zorza", który dokonał otwarcia zawodów. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć Mikołaja, który przybył ze słodkimi upominkami nagrodami i napojami. Zespoły zostały rozlosowane na 2 grupy. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdy po 12 minut. Sędzią głównym zawodów był Łukasz Boiński.

Wyniki:

GRUPA "A"
Paterek - Luks - Start 6:3
Luks-Start - Występ 1:11
Występ - Paterek 3:0

Kolejność:
1m. - Występ - 6 pkt
2m - Paterek - 3 pkt
3m - Luks-Start Nakło - 0 pkt

GRUPA "B"
Ślesin - Potulice 2:1
Gorzeń - Ślesin 1:3
Potulice - Gorzeń 3:2

Kolejność:
1m. - Ślesin - 6 pkt
2m. - Potulice - 3 pkt
3m. - Gorzeń - 0 pkt

Mecze Finałowe o:
- V miejsce - Luks Start Nakło - Zieloni Gorzeń - 0:4
- III miejsce - Potulice - Paterek - 4:2
- I miejsce - Ślesin - Występ - 0:0, rzuty karne 1:0 dla Ślesina

Po raz pierwszy w historii Turnieju o zwycięstwie decydowały rzuty karne w których bramkarz ze Ślesina okazał się lepszym. Mecze stały na wysokim poziomie, bardzo zacięte wyrównane,po niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków a niektóre zdobywane bramki godne pokazywania.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce LZS "Zorza" Ślesin
2 miejsce LZS "Kanał" Występ
3 miejsce LZS "Dąb" Potulice
4 miejsce LZS "Skra" Paterek
5 miejsce LZS "Zieloni" Gorzeń
6 miejsce LZS "Luks-Start" Nakło

Dodatkowo przyznane zostały 3 nagrody indywidualne:
- najlepszy bramkarz - Robert Stróżyk
- król strzelców - Waldemar Sobol
- najlepszy zawodnik - Kacper Tyszkiewicz

Zespoły otrzymały puchary, dyplomy, nagrody w postaci sprzętu sportowego, a wyróżnieni indywidualnie dodatkowe statuetki. Dla Wszystkich przygotowano słodki poczęstunek i napoje Środki pochodziły z otwartego konkursu ofert na wykonywanie zadań pożytku publicznego dla organizacji pozarządowych.

Organizatorami turnieju były: LZS "Zorza" Ślesin, Rada Miejsko -Gminna LZS, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ślesinie. Serdeczne podziękowania także dla Mikołaja - p Piotra Niemczyńskiego.

17 grudnia 2022 r. o godz. 10 00 na strzelnicy przy ZS-P 4 odbędą się jubileuszowe X Mistrzostwa Miasta I Gminy Nakło w strzelectwie LZS w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Materiał: Jacek Kiersznicki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)