Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

Piąta tura, pierwszy weekend. Widoki zapierały dech w piersiach

fot. pow.

fot. pow.

Podczas pierwszego weekendu, zorganizowanego# w ramach projektu Erasmus+ „Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą”, realizowanego przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy odwiedzili Sintrę, Lizbonę, Fatimę, Nazare i Obidos.

W sobotę wybraliśmy się do Sintry, urokliwego miasteczka niedaleko Lizbony. Sintra słynie z dużej ilości przepięknych pałaców i rezydencji. My odwiedziliśmy dwa z nich: Palácio Nacional da Pena oraz Quinta da Regaleira. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Lizbonie, aby maksymalnie wykorzystać czas na poznawanie Portugali. W niedzielę odwiedziliśmy Fatimę, znane na całym świecie miejsce kultu maryjnego. Następnie udaliśmy się do słynącego z wysokich fal Nazare. Fale sięgające kilkunastu metrów występują tutaj o innej porze roku, ale widoki i tak zapierały dech w piersiach. W drodze powrotnej do Setubalu zatrzymaliśmy się na dwie godziny w średniowiecznym miasteczku Obidos.

Materiał: Martyna Rode

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)