Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

28 listopada 2023

Okręgowe Mistrzostwa w Tenisie. Drugie miejsce zdobył Marcin Bartz

fot. ppor. Maciej Lewandowski

fot. ppor. Maciej Lewandowski

W dniu 25 listopada 2023 roku, w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego# im. Dzieci Potulic w Potulicach odbyły się Okręgowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Okręgowego w Poznaniu. Organizatorem imprezy był Zakład Karny w Potulicach wraz z NSZZF i PW Zarząd Terenowy Potulice.

Współczesny tenis stołowy…
Współczesny tenis stołowy jest bardzo szybką grą, wymagającą od zawodników niezwykle energicznych ruchów koordynacyjnych i reakcji. Ta gra od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem na całym świecie. Rozgrywka polega przede wszystkim na szybkości i rotacji nadawanej piłce, by sprawić przeciwnikowi jak najwięcej trudności przy jej odbiorze.

Uczestnicy
W zawodach wzięło udział 10 mężczyzn i 3 kobiety. Byli to funkcjonariusze i funkcjonariuszki z Aresztu Śledczego w Poznaniu, Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu, Zakładu Karnego w Rawiczu oraz Zakładu Karnego w Potulicach, którzy dzielnie reprezentowali swoje jednostki penitencjarne.

Turniej był podzielony na 2 kategorie damską i męską. W kategorii męskiej utworzono 3 grupy, w której zawodnicy rywalizowali między sobą systemem każdy z każdym. Mecze toczyły się do 3 wygranych setów. Zwycięzcy grup trafiali do finału gdzie po zaciętych pojedynkach wyłoniono najlepszych zawodników turniej w tej kategorii.

Natomiast kobiety rywalizowały w jednej grupie między sobą grając systemem każdy z każdym do 4 wygranych setów.

Wyniki
Zawody odbyły się w przyjaznej atmosferze, a poziom sportowy rywalizacji był wysoki. Rozegrano wiele ciekawych pojedynków, a rywalizacja z meczu na mecz była coraz bardziej zacięta. Ostatecznie na podium znaleźli się:

Kategoria Kobiet:
I miejsce – Joanna Woźniak ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)
II miejsce – Agnieszka Czyż ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)
III miejsce – Iwona Felińska ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)

Kategoria Mężczyzn:
I miejsce – Filip Michalski ( Areszt Śledczy w Międzyrzeczu)
II miejsce – Marcin Bartz ( Zakład Karny w Potulicach)
III miejsce – Przemysław Nowicki (Zakład Karny w Rawiczu)

Materiał: st. sierż. Artur Cielasiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)