Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

30 czerwca 2023

Nominacje do Mistrzostw Europy. Na zawody pojadą zawodniczki Tarpana Mrocza

fot. PZPC

fot. PZPC

W środę 28 czerwca 2023 w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo odbyła się druga w ostatnich dniach uroczystość.

Nasze młodziczki i juniorki młodsze, które w dniach 1-10 lipca 2023 reprezentować będą polskie ciężary w Mistrzostwach Europy do lat 15 i do lat 17 otrzymały symboliczne nominacje! Nominacje dla naszych biało-czerwonych dziewcząt w środowe popołudnie wręczał członek Zarządu PZPC Lech Labudda.

Walka o medale ME U15 i U17 odbędzie się w stolicy Mołdawii – Kiszyniowie. Nominacje i pożegnania przez związkowe władze ekip wyjeżdżających na ME i MŚ to sympatyczna tradycja. W COS Cetniewo życzenia walki o medale, wyłącznie udanych podejść, rekordów życiowych i zdrowia życzył członek Zarządu PZPC Lecha Labudda. No i tak jak w Giżycku mieliśmy sesję foto – prezentujemy ją poniżej.

Przed rokiem Mistrzostwa Europy do lat 15 i do lat 17 odbyły się w Polsce, w hali Centrum Sportu Raszyn. Nasze młodziczki oraz juniorki młodsze wywalczyły tam 6 medali – w U15 – złoty Julia Machniewska (LMKPC Sokołów Podlaski) w kat. + 81 kg, srebrne: Amelia Łodzińska (Polwica Wierzbno) w kat. 45 kg, Andżelika Młynarczyk (Olimpijczyk Łuków) w kat. 49 kg, Julia Szczepaniak Julia (Tarpan Mrocza) w kat. 55 kg, w U17 - złoty: Martyna Dołęga (WLKS Siedlce Nowe Iganie) w kat. 64 kg, srebrne: Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) w kat. 49 kg i Zuzanna Ślipek Zuzanna (Zamek Gołańcz) w kat. 59 kg.

Na pomoście w Chisinau Arena w Kiszyniowie wystąpią
U15 (młodziczki)
Kat. 45 kg - Amelia Łodzińska (LKS Polwica Wierzbno).
Kat. 55 kg - Julia Szczepaniak (MGLKS Tarpan Mrocza) i Wiktoria Kasielska (LKS Polwica Wierzbno).
Kat. 59 kg - Kornelia Fręśko (KS Promień Opalenica)
Kat. 64 kg - Iga Burda (CLKS Mazovia Cichanów) i Zuzanna Stursiak (CLKS Mazovia Ciechanów).
Kat. 81 kg - Oliwia Habierska (MGLKS Tarpan Mrocza); kat. 81 kg - Marianna Góra (KS Wisła Puławy).
Kat. + 81 kg - Nikola Cebernik (LKS Budowlani Kucera (Nowy Tomyśl), Barbara Karolak (KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki).

Trenerzy: Patryk Słowikowski (główny), Dawid Przybyszewski (asystent).

U17 (juniorka młodsza)
Kat. 40 kg - Julia Wałęsa (UKS Talent Wrocław).
Kat. 45 kg - Lidia Hawryło (MGLKS Tarpan Mrocza).
Kat. 55 kg - Andżelika Młynarczyk (Olimpijczyk Łuków).
Kat. 59 kg - Julia Choińska (KS Klimat Łapy).
Kat. 64 kg - Weronika Najdowska (MGLKS Tarpan Mrocza), Gabriela Szymańska (LKS Polwica Wierzbno
Kat. 71 kg: - Dominika Makulska (Zawisza Bydgoszcz).
Kat. 76 kg - Oliwia Styczyszyn (AKS Promień Police).
Kat. 81 kg - Katarzyna Kozera (UMLKS Radomsko).
Kat. + 81 kg - Julia Machniewska (LMKPC Sokołów Podlaski).

Trenerzy: Monika Grzesiak-Bomba (główny), Sławomir Bera (asystent). Fizjoterapia: Ewelina Daniszewska.

Materiał: MareK/PZPC

Oceń artykuł: 13 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Audyt środowiskowy
3000PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)