Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2024

Nie żyje emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej. Pożegnanie w sobotę

fot. freepik

fot. freepik

Zmarł ks. kanonik #Bogumił Szary, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej.

Uroczystości pogrzebowe – pod przewodnictwem wikariusza generalnego ks. kanonika Tomasza Cyla – rozpoczną się w sobotę, 13 stycznia, o godz. 11.00 we Wtelnie.

Ks. Bogumił Szary urodził się 19 lutego 1945 roku w Nowej Wsi. Po ukończeniu liceum wstąpił w 1966 roku do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 2 maja 1971 roku, a prezbiteratu 10 czerwca 1972 roku w gnieźnieńskiej katedrze.

Jako wikariusz pracował w: Pobiedziskach (św. Michała Archanioła), Czeszewie (św. Mikołaja), Gnieźnie (Chrystusa Wieczystego Kapłana), Żninie (NMP Królowej Polski), Solcu Kujawskim (św. Stanisława Biskupa i Męczennika), Wyrzysku (św. Marcina Biskupa), Inowrocławiu (św. Józefa). Był proboszczem parafii: św. Wawrzyńca w Mąkowarsku i św. Michała Archanioła we Wtelnie.

W 2003 roku został mianowany kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej Koronowskiej. W 2014 roku przeszedł na emeryturę.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)