Dziś mamy 17 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

02 lutego 2024

Nie żyje Teresa Przyborowska. "Była osobą skromną i szlachetną"

fot. powierzone

fot. powierzone

25 stycznia 2024 r. zmarła #Pani Teresa Przyborowska, emerytowana nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu.

Jeden z obecnych na pogrzebie absolwentów, Stefan Czarnecki (absolwent z roku 1969) w pożegnalnej mowie tak ją wspominał: Szanowna Pani Teresa Przyborowska, z domu Klamut, urodziła się w 1928 r. w Dębicy. Ukończyła średnią szkołę w Kuźnicy dla panien z dobrego domu. Jej szkolną koleżanką była aktorka Beata Tyszkiewicz. Wraz z mężem wychowała i wykształciła 3 synów, doczekała się 6 wnuków i 11 prawnuków. Była osobą skromną, pracowitą i szlachetną, której można by wręczyć medal z ludzkiej pamięci i wdzięczności.

Materiał: Teresa Banasiak / Sekretariat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu

Oceń artykuł: 17 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Zajęcia lotnicze. Sprzyjające warunki pogodowe

Od kilku dni sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły przeprowadzenie #zajęć lotniczych w JRS Kowalewko.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)