Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2024
Wiadomości z regionu

Narkotyki ukrył w lodówce. 44-latek zatrzymany przez policjantów (film)

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Na trzy miesiące tymczasowo do aresztu trafił #44-letni bydgoszczanin zatrzymany przez policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jego mieszkaniu łącznie 2,5 kilograma różnego rodzaju środków odurzających i psychotropowych.

Wszystko miało swój początek w ustaleniach policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Z ich wiedzy wynikało, że mieszkaniec bydgoskiego Szwederowa może posiadać środki zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

By to potwierdzić w miniony czwartek (11.04.2024) pojechali do miejsca zamieszkania 44-latka. Zastali go w towarzystwie kolegów. Jak się później okazało, również powiązanych z tego typu przestępczością.

Kluczową w sprawie była lodówka. To w niej, jak się okazało podczas przeszukania, bydgoszczanin przechowywał znaczną ilość narkotyków. Policjanci zabezpieczyli tam ponad 1421 gramów substancji 2C-B, 928 gramów amfetaminy, ponad 95 gramów marihuany oraz 128 sztuk tabletek MDMA o wadze 47 gramów.

Na tym jednak nie koniec. Choć w mniejszych ilościach, również koledzy mieli przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze ujawnili przy nich działki narkotyków o łącznej wadze niemal 20 gramów.

Wszystkie przejęte przez policjantów substancje trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Wstępne badania potwierdziły, że ich posiadanie jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. 44-latek oraz jego kompani w wieku 40 i 41 lat zostali przewiezieni do komisariatu na Szwederowie.

Mężczyzna posiadający znaczną ilość trafił do policyjnego aresztu. Konsekwencją jego czynu był zastosowany, w minioną sobotę (13.04.2024), przez sąd 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub psychotropowych ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Z konsekwencjami prawnymi muszą się liczyć pozostali dwaj mężczyźni posiadający tego rodzaju środki. 

Materiał: kom. Lidia Kowalska / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 16 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Konstrukcje stalowe
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej. Szkolenia dla policjantów

Radom, Kielce, Lublin, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Bydgoszcz#, Katowice, Rzeszów i Warszawa – to miasta na mapie tegorocznego cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy Policji pn. „Zwalczanie i przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej w zakresie gospodarowania odpadami oraz transportowania odpadów w ruchu krajowym i międzynarodowym”. W lutym, marcu i kwietniu 2024 r. eksperci Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzili wykłady na Mazowszu, w Świętokrzyskim, na Lubelszczyźnie i Podlasiu. 22 i 23 maja odbyły się kolejne szkolenia – w Gorzowie Wielkopolskim i Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
0

Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Ważne jest wsparcie

Rozpoczął się Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Zachęcamy do# karmienia piersią, ale pamiętamy także o mamach, które z różnych przyczyn nie mogą karmić naturalnie. Pamiętajmy o wzajemnym szacunku i wsparciu.

(czytaj więcej)
0

Komary motywowały do szybkiego marszu. Wędrówka w otoczeniu jezior

W dzisiejszej wędrówce uczestniczyło #16 osób. Przejście wokoło jeziora Witosławskiego i Rościmińskiego nie przysparzało by większych problemów, gdyby nie ogromne ilości komarów, które tylko nas motywowały do szybkiego tempa marszu.

(czytaj więcej)
0

Wstęp na wystawę bezpłatny. Pałac Krasińskich dostępny dla odwiedzających

Rękopisy Cypriana Kamila Norwida, kronik Galla Anonima czy oryginał #utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego – to tylko niektóre ze zbiorów Biblioteki Narodowej, które od 21 maja można obejrzeć w zmodernizowanym i otwartym dla zwiedzających Pałacu Krasińskich w Warszawie.

(czytaj więcej)