Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

01 października 2022

Morska praktyka zawodowa. Przed uczniami 4 tygodnie na statku

fot. pow.

fot. pow.

Mija pierwszy tydzień z zaplanowanej 4 tygodniowej morskiej praktyki zawodowej kl. IV g Technikum Żeglugi Śródlądowej z Nakła n. Not., na SBS "Horyzont II" Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Klasa podzielona jest na wachty, a służba trwa praktycznie całą dobę z przerwami na posiłki i regulaminowy odpoczynek. Uczniowie poznają przede wszystkim rozplanowanie przestrzenne statku morskiego, jego urządzenia pokładowe, nawigacyjne i systemy siłowni statkowej. Zapoznają się ze sprzętem i procedurami alarmowymi, ratunkowymi i p.poż.
Uczniowie wykonują różnego rodzaju prace pomocnicze na statku w dziale pokładowym, maszynowym oraz w kuchni okrętowej. Obecnie uczestniczą w pracach remontowych silnika głównego.

Praktyka realizowana jest na poziomie pomocniczym, głównie w dziale maszynowym na świadectwo motorzysty wachtowego.

Materiał: Paweł Ciereszko /ZSŻŚ Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)