Dziś mamy 20 maja 2022, piątek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2022

Młodzież kolędowała z biskupem. Pomysłodawcą spotkania była nakielanka

fot. pow.

fot. pow.

W środę 26 stycznia grupa dzieci z parafii św. Stanisława BM w# Nakle nad Notecią, uczniów z SP 2, razem z panią katechetką Katarzyną Dobosz, uczestniczyła w „Kolędowaniu z Biskupem”.

Spotkanie odbyło się w Bydgoskiej Katedrze, a dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne zaprosił sam pasterz diecezji – biskup Krzysztof Włodarczyk, proboszcz ks. Prałat Stanisław Kotowski oraz Towarzystwo Przyjaciół Katedry Bydgoskiej. Pomysłodawczynią i prowadzącą to wspaniałe spotkanie była nakielanka, pani Magdalena Łusiak. Od godziny 13.00 do 14.00 katedra stała się miejscem, w którym wybrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy, a dzieci mogły zaprezentować swoje muzyczne talenty. Na zakończenie na wszystkich czekały słodkie niespodzianki rozdawane przez aniołka i ks. Damiana oraz upominki rzeczowe, wręczane przez księdza biskupa i panią Magdę. Dziękuję wspaniałej grupie dzieci z parafii św. Stanisława za wspólnie spędzony, przemiły czas i za wspólne kolędowanie.

Materiał: Katarzyna Dobosz - katechetka SP nr 2 w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)