Dziś mamy 26 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

16 maja 2023

Marcin Kotewa finalistą olimpiady. Sukces ucznia Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczeń klasy trzeciej biologiczno-chemicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego# w Nakle nad Notecią Marcin Kotewa odniósł wielki sukces olimpijski uzyskując tytuł finalisty 18 Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Zawody finałowe (III stopnia) OWoUE Gwiezdny Krąg składają się z trzech części. Część pierwszą przeprowadza się w okręgach, a kolejne dwie w Słupsku. Udział w części pierwszej jest równoznaczny z uzyskaniem tytułu finalisty olimpiady. W okręgu obejmującym województwo kujawsko-pomorskie (jednym z 14 w Polsce) do rywalizacji zakwalifikowano troje uczniów (w całej Polsce tylko 53). Zawody przeprowadzono 12 maja 2023 r. w Centrum Egzaminacyjnym Europe Direct Bydgoszcz na terenie Kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Część pierwsza polegała na rozwiązaniu testu składającego się z pytań otwartych, zamkniętych jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, pytań problemowych oraz kazusu.

Elementem niezbędnym do osiągnięcia olimpijskiego sukcesu jest talent, którym niewątpliwie wyróżnia się Marcin. Równie ważne jest rozwinięcie tego talentu za sprawą sumienności, systematyczności i konsekwencji w dążeniu do szczytnego celu. To one zaowocowały sukcesem i wpisaniem Marcina na listę wybitnych uczniów – olimpijczyków nakielskiego Liceum.

Marcina do zawodów olimpijskich wszystkich etapów przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Materiał: Justyna Michalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Diecezjalna pielgrzymka. Rowerem na Jasną Górę

Po raz siódmy z parafii #św. Józefa wyruszyła pielgrzymka „Bydgoski Józef rowerem na Jasną Górę”. „Tworzycie wyjątkową wspólnotę w drodze” – mówił na jej rozpoczęcie bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy św. Będąc w niej – jak dodał ordynariusz – każdy chce doświadczyć obecności Boga, relacji z Nim. – Do pokonywania tej drogi są potrzebne środki – klucze, by otwierać mnie na Boga. Są nimi: słowo Boże, modlitwa oraz sakrament pokuty i pojednania – zaznaczył.

(czytaj więcej)
0

Rozliczanie PIT. Podsumowanie tegorocznej akcji

93 %, czyli blisko 1,1 mln deklaracji podatkowych #za 2023 r. podatnicy złożyli elektronicznie, z czego większość, bo prawie 660 tys. przez usługę Twój e-PIT. Tylko 82 tys. zeznań wpłynęły w wersji papierowej. W tym roku urzędy skarbowe rekordowo szybko zwracały nadpłaty podatku – średnio w ciągu 15 dni. Pierwszy raz z usługi Twój e-PIT skorzystali przedsiębiorcy, którzy w naszym województwie złożyli w ten sposób 213 tys. dokumentów. Organizacje Pożytku Publicznego (OPP) mogą w tym roku otrzymać rekordową sumę 71 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)