Dziś mamy 21 września 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

16 maja 2023

Marcin Kotewa finalistą olimpiady. Sukces ucznia Krzywoustego

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczeń klasy trzeciej biologiczno-chemicznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego# w Nakle nad Notecią Marcin Kotewa odniósł wielki sukces olimpijski uzyskując tytuł finalisty 18 Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Zawody finałowe (III stopnia) OWoUE Gwiezdny Krąg składają się z trzech części. Część pierwszą przeprowadza się w okręgach, a kolejne dwie w Słupsku. Udział w części pierwszej jest równoznaczny z uzyskaniem tytułu finalisty olimpiady. W okręgu obejmującym województwo kujawsko-pomorskie (jednym z 14 w Polsce) do rywalizacji zakwalifikowano troje uczniów (w całej Polsce tylko 53). Zawody przeprowadzono 12 maja 2023 r. w Centrum Egzaminacyjnym Europe Direct Bydgoszcz na terenie Kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Część pierwsza polegała na rozwiązaniu testu składającego się z pytań otwartych, zamkniętych jednokrotnego i wielokrotnego wyboru, pytań problemowych oraz kazusu.

Elementem niezbędnym do osiągnięcia olimpijskiego sukcesu jest talent, którym niewątpliwie wyróżnia się Marcin. Równie ważne jest rozwinięcie tego talentu za sprawą sumienności, systematyczności i konsekwencji w dążeniu do szczytnego celu. To one zaowocowały sukcesem i wpisaniem Marcina na listę wybitnych uczniów – olimpijczyków nakielskiego Liceum.

Marcina do zawodów olimpijskich wszystkich etapów przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Materiał: Justyna Michalska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Powstanie Styczniowe 1863-1864". Nabór wniosków do programu

Biuro „Niepodległa” otwiera nabór wniosków do Programu# Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. W latach 2023 i 2024 obchodzimy 160. rocznice kolejnych bitew i potyczek, które złożyły się na Powstanie Styczniowe – największy zryw narodowowyzwoleńczy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy. Wnioski można składać do 2 października 2023 do godziny 15:59.

(czytaj więcej)
0

Doświadczalane oznakowanie poziome. Jaka jest opinia kierowców?

Z danych opublikowanych przez Komendę Główną Policji wynika#, że w 2022 r. nieprawidłowa zmiana pasa ruchu była przyczyną 530 wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących, w których śmierć poniosły 52 osoby, a 648 zostało rannych. Chcąc poprawić czytelność węzłów drogowych a więc i bezpieczeństwo kierowców, zastosowaliśmy doświadczalnie, na wybranych odcinkach dróg krajowych, oznakowanie poziome informujące o numerze drogi do której prowadzi dany pas ruchu, ale również o miejscowości kierunkowej (na obwodnicach dużych aglomeracji miejskich). Aby poznać opinię kierowców na temat przedstawionych rozwiązań przygotowaliśmy krótką ankietę. Zapraszamy do jej wypełnienia.

(czytaj więcej)
0

Trwa sezon na grzyby. "Jeżeli masz wątpliwości, nie ryzykuj"

Zbieranie grzybów wymaga wiedzy oraz #doświadczenia.

(czytaj więcej)
0

500 kilometrowe szkolenie w Bieszczadach. Lekka piechota w działaniu

Przeszli już ponad 300 kilometrów najdłuższym szlakiem #górskim w Polsce. Przed nimi jeszcze blisko 200. Żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pieszą wędrówką chcą celebrować 5 lecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)