Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2023

Kulinarna podróż. Uczniowie poznali smak kuchni kreolskiej

fot. powierzone

fot. powierzone

Kuchnia kreolska to wyjątkowe połączenie smaków #kuchni francuskiej, karaibskiej, afrykańskiej oraz kulinarnego dziedzictwa południowych Stanów Zjednoczonych.

Uczniowie klasy 3a Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu kształcący się w zawodzie kucharz odbyli kulinarną  podróż po smakach i atmosferze Nowego Orleanu z autentycznymi potrawami kuchni kreolskiej, oryginalną swingową muzyką oraz pomocną i serdeczną obsługą. Młodzież doznała euforii aromatu w restauracji „Luizjana” w Bydgoszczy.

To już kolejna wyprawa młodych adeptów gastronomii po kuchniach narodowych.

Nie ma bardziej szczerej miłości , niż miłość do jedzenia

G.B. Shaw

Materiał: Agnieszka Andrzejewska / Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)