Dziś mamy 15 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2024

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Mł. asp. Ewa Kołodziej - Rotkiewicz z komendy w Nakle w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej przeprowadziła zajęcia z zawodnikami, którzy uczestniczyli w  feryjnych zajęciach nakielskiego klubu judo.

Dzieci usłyszały wiele cennych rad. Mundurowa przypomniała zasady bezpiecznego spędzania czasu w gronie rówieśników i korzystania z zimowego wypoczynku w czasie ferii. Wskazała na obowiązujące przepisy ruchu drogowego oraz tak istotne noszenie elementów odblaskowych, poprawiających widoczność w trakcie przemieszczania się po drogach.

Ponadto dzielnicowa wyjaśniała jak powinni zachować się młodzi judocy w przypadku kontaktu ze środkami odurzającymi i używkami, podając liczne przykłady obrazujące wskazaną tematykę.

Podczas zajęć policjantka przypomniała także o przepisach prawnych regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich zgodnych z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik / p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)