Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

11 grudnia 2023

Komfort i styl od pierwszych dni: wybieramy pajacyki dla niemowląt

fot. powierzone

fot. powierzone

Pajacyki niemowlęce to niezwykle popularne i praktyczne ubranka dla maluchów. Odpowiednio dopasowana zapewniają dzieciom wygodę, ciepło, a także# bezpieczeństwo. Te uniwersalne elementy garderoby mogą być nie tylko komfortowe, ale również efektowne, przez co najmłodsi prezentują się w nich niezwykle uroczo i modnie. W tym artykule podpowiadamy, jak je wybierać. Zapraszamy do lektury.

Czym są pajacyki dla niemowląt?

Pajacyki to jednoczęściowe ubranka, które towarzyszą najmłodszym już od pierwszych chwil życia. Ich formę można porównać do kombinezonu. Zakrywają bowiem całe ciało dziecka, łącznie z rączkami i nóżkami. Na rynku dostępne są liczne modele tego typu elementów garderoby. Można wybierać m.in. spośród rozwiązań z zabudowanymi lub odkrytymi stópkami. Ten pierwszy wariant sprawdza się głównie w przypadku noworodków, które podczas poruszania się mogłyby ściągnąć skarpetki i w konsekwencji spowodować wychłodzenie organizmu. Pajacyki z odkrytymi stopami będą zaś doskonałym wyborem dla starszych bobasów, które zaczynają już raczkować lub stawiać swoje pierwsze kroki. Na nieskrępowane stópki można wówczas włożyć skarpetki i buciki.

Kiedy warto założyć dziecku pajacyk?

Ze względu na to, że pajacyk niemowlęcy zakrywa całe ciało malucha, może być traktowany jako jedyne ubranie. Tego typu element garderoby sprawdzi się przede wszystkim w sytuacji, gdy rodzic układa dziecko do snu. Taki ubiór to gwarancja wysokiego komfortu termicznego i wygody, bez jednoczesnego ryzyka podwijania się poszczególnych elementów odzieży. Pajacyk dla niemowlaka sprawdzi się również jako odzież domowa, w której maluch będzie mógł się bawić i poznawać otaczające go środowisko. To także doskonała baza pod odzież outdoorową, taką jak m.in. kombinezon.

Jak wybrać wygodny i modny pajacyk niemowlęcy?

Oferty sklepów odzieżowych dla najmłodszych oferują szeroki wybór pajacyków niemowlęcych. Są one wykonane z rozmaitych materiałów, różnią się fasonem, stylem, kolorem, rozmiarem i elementami ozdobnymi. Jak zatem spośród tak wielu możliwości zakupowych wyłonić tą, która będzie idealna dla malucha? Najlepiej wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, takich jak:

  • Materiał. Ze względu na to, że skóra niemowlaka jest niezwykle delikatna, konieczny jest wybór odzieży, która będzie dla niej przyjazna. Najlepiej w tym wypadku sprawdzą się pajace wykonane z naturalnych i miękkich materiałów, takich jak np. bawełna.

  • Rodzaj zapięcia. Jednym z najpopularniejszych sposobów zapinania niemowlęcych pajacyków, są napy. To małe, wciskane guziczki, które najczęściej przechodzą przez całą długość ubranka, od szyi aż do nogawek, przypominając swoim układem kształt litery Y.  Dzięki nim można w szybki i łatwy sposób zdjąć i włożyć pajacyk, nie powodując jednocześnie u malucha dyskomfortu.

  • Rozmiar. Pomimo, że wielu rodziców skłania się ku dobieraniu odzieży dla swoich pociech na tzw. „wyrost”, najlepiej jednak kupować ubranka, odpowiadające aktualnym wymiarom pociechy. Zbyt luźne i za długie nogawki czy rękawy będą krępować ruchy dziecka, negatywnie wpływając na jego komfort.

  • Estetyka. Na rynku można znaleźć pajacyki o wyjątkowych walorach estetycznych. Są dostępne w wielu fasonach, kolorach i wzorach, a ich design sprawia, że maluchy prezentują się w nich absolutnie wyjątkowo.

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości, modnej odzieży dla swojego dziecka – pajacyk niemowlęcy od Coccodrillo zdecydowanie powinien stać się Twoim wyborem. Sprawdź ofertę, dostępną tu: pl.coccodrillo.eu i dokonaj zakupu idealnego modelu dla swojej pociechy. 


Materiał Partnera - Artykuł SponsorowanyOceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)