Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Kolejny tydzień stażowego wyjazdu za nimi. Co robili w tym czasie?

fot. pow.

fot. pow.

W drugi weekend, zorganizowany w ramach projektu# Erasmus+ „Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą”, realizowany przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy zwiedzili wybrzeże Portugalii od Cabo Sardão po półwysep Tróia oraz ponownie odwiedzili Lizbonę.

W sobotę udaliśmy się 150 km na południe od Setubalu, by wracając, krok po kroku poznawać uroki różnorodnego wybrzeża Portugali. Po drodze odwiedziliśmy trzy urocze miasteczka, do których już chciałoby się wrócić: Vila Nova de Milfontes, Sines i Porto Covo. Niedziela to nasza kolejna wizyta w Lizbonie. Tym razem część z nas odwiedziła stadion Benfici Lizbona, a druga udała się na zakupy do centrum handlowego Colombo. Później wspólnie podziwialiśmy zabytki dzielnicy Belem, a popołudnie spędziliśmy w centrum Lizbony.

Materiał: Martyna Rode

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co robić w przypadku zatrucia? Jak go unikać?

Jak się zachować w przypadku zatrucia? Jak go unikać? Na co uważać, żeby niego nie doszło?

(czytaj więcej)
0

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Ojca? Zaserwuj alternatywny, bezmięsny obiad!

W ostatnim czasie świętowaliśmy już Dzień Matki i Dzień Dziecka# Teraz przychodzi w końcu pora na Dzień Ojca, który przypada na 23 czerwca. Podaruj swojemu Tacie wspólnie spędzony czas! Specjalnie z tej okazji mamy dla Ciebie propozycję na uroczyste menu w nieco alternatywnej, bezmięsnej odsłonie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)