Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2023

Kolczasty ssak zainteresował najmłodszych. Uczniowie pełni wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

„W suchym lesie mieszka jeż, chcesz zobaczyć – to się spiesz!”. W poniedziałkowe przedpołudnie# uczniowie I klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku wraz z panią Karoliną Baczyńską uczestniczyli w specjalnych warsztatach, których głównym bohaterem był niezwykle sympatyczny i pożyteczny zwierz, a był nim jeż.

Gdzie on mieszka, co on je , czy gubi igły na starość oraz jakie ma zimowe zwyczaje? Na te oraz wiele innych pytań wszyscy znaleźli odpowiedź podczas wspaniałej jeżowej zabawy, którą poprowadzili pracownicy Wiejskiego Domu Kultury oraz Biblioteki w Paterku.

Jak się okazało, podczas jeżowego testu, dzieci posiadały sporo wiadomości na temat tego sympatycznego zwierzęcia, który jest pod ścisłą ochroną. Ponieważ każde

z dzieci spotkało w swoim życiu tego kolczastego ssaka, świetnie sobie wszyscy poradzili z wykonaniem portretu jeża, który był pamiątką dzisiejszego spotkania. Uczestnicy zajęć z uśmiechami na twarzy i pełni jeżowych wrażeń wrócili do szkoły.

Materiał: Katarzyna Hass, Filia Biblioteczna w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zaplanowane działania Straży Miejskiej w Nakle. Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nad spędzaniem wolnego czasu w okresie letniego# wypoczynku przez dzieci i te mniejsze oraz również te nieco starsze po raz kolejny zadba w gminie Nakło nad Notecią Straż Miejska.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)