Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2023

Kolczasty ssak zainteresował najmłodszych. Uczniowie pełni wrażeń

fot. powierzone

fot. powierzone

„W suchym lesie mieszka jeż, chcesz zobaczyć – to się spiesz!”. W poniedziałkowe przedpołudnie# uczniowie I klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku wraz z panią Karoliną Baczyńską uczestniczyli w specjalnych warsztatach, których głównym bohaterem był niezwykle sympatyczny i pożyteczny zwierz, a był nim jeż.

Gdzie on mieszka, co on je , czy gubi igły na starość oraz jakie ma zimowe zwyczaje? Na te oraz wiele innych pytań wszyscy znaleźli odpowiedź podczas wspaniałej jeżowej zabawy, którą poprowadzili pracownicy Wiejskiego Domu Kultury oraz Biblioteki w Paterku.

Jak się okazało, podczas jeżowego testu, dzieci posiadały sporo wiadomości na temat tego sympatycznego zwierzęcia, który jest pod ścisłą ochroną. Ponieważ każde

z dzieci spotkało w swoim życiu tego kolczastego ssaka, świetnie sobie wszyscy poradzili z wykonaniem portretu jeża, który był pamiątką dzisiejszego spotkania. Uczestnicy zajęć z uśmiechami na twarzy i pełni jeżowych wrażeń wrócili do szkoły.

Materiał: Katarzyna Hass, Filia Biblioteczna w Paterku

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)