Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023

KAS skontrolowała jedną ze spółek. Firmy wpłaciły zaległy podatek

fot. wikipedia.pl (Mateuszgdynia)

fot. wikipedia.pl (Mateuszgdynia)

Pracownicy KAS z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu #ustalili podczas kontroli jednej ze spółek, że podatnik obniżył kwoty należnego podatku VAT posługując się tzw. fikcyjnymi fakturami, które nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji gospodarczych.

W wyniku podjęcia kontroli u niektórych kontrahentów spółki, a także skierowania do pozostałej części kontrahentów pism z zapytaniami o wybrane szczegóły transakcji z kontrolowaną spółką, 18 jej partnerów handlowych usunęło z ewidencji VAT faktury, na których jako wystawca figurowała ww. spółka.

Firmy zgodziły się z wynikami kontroli, złożyły korekty deklaracji i wpłaciły blisko 1,5 mln zł zaległego podatku.

***

Typowanie podmiotów do kontroli opiera się na podstawie analizy ryzyka. Nasi pracownicy kontrolują tylko wytypowane podmioty, co do których istnieje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości. Uprawnienia, jakie posiada KAS, w połączeniu z systemami informatycznymi oraz narzędziami analitycznymi, dają możliwość zebrania lepszego materiału dowodowego, co skutkuje wyższą skutecznością kontroli.

Materiał: Kinga Błaszczyńska / Rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (8)

    Zdziś, w dniu 09-12-2023 10:12:10 napisał:

    Imię i nazwisko tego cwaniaka? Wszyscy płacą uczciwie podatki a ta ginda kombinuje..Pewnie wyborca PO. Trzeba mu może ucho wykręcić porządnie....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zadaj pytanie
20PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)