Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

21 listopada 2022

Juniorzy wygrali z Kolibrami. Siatkarze zainkasowali trzy punkty

W niedzielę 20 listopada swoje kolejne spotkania w ramach ligi wojewódzkiej# rozegrali juniorzy WOMIX NTS Trójka Nakło. Na swojej hali ZSP nr 3 w Nakle nakielanie podejmowali zespół Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka. Nakielanie pewnie pokonali swoich przeciwników i zainkasowali trzy punkty do ligowej tabeli.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, do stanu 9:8. Później nakielanie odskoczyli i prowadzili 12:8. W kolejnej fazie seta NTS podwyższał przewagę dzięki wysokiej skuteczności na zagrywce jak i w ataku. Do końca seta nakielanie nie oddali prowadzenia i pewnie wygrali tę partię do 14.

W drugim secie podobnie jak w pierwszym punkt za punkt do stanu 7:7. Później zawodnicy z Nakła przejęli inicjatywę i zaczęli zdobywać punkty seriami(14:8 i 22:13). Wysoka skuteczność w ataku (14 punktów) pozwoliło nakielanom wygrać tego seta do 14.

W trzeciej odsłonie NTS zaczął od wysokiego prowadzenia 5:2 i 9:4. Po raz kolejny wysoka skuteczność w ataku (11 punktów) pozwoliła nakielanom powiększać przewagę i pewnie wygrać tego seta do 20 i całe spotkanie 3:0.

WOMIX NTS Trójka Nakło – Kolibry SKS Olender Wielka Nieszawka 3:0 (25:14, 25:14, 25:20)

NTS: Hibner Aleksander (kpt.)(7 pkt.), Sieracki Miłosz (8), Koryluk Filip (10), Adasiak Marceli (5), Hibner Sebastian (11), Garbaciak Mikołaj (L),Bruski Mateusz (7) oraz Tyckun Wojtek. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Kolibry: Kubiak A, Streich J, Kubiak M, Gensikowski J(kpt.), Skrabczewski R, Piechocki M, Michalowski J. Trenerem zespołu jest Damian Łaski

Kolejne spotkanie i zarazem ostatnie w tym roku kalendarzowym juniorzy NTS-u rozegrają 11 grudnia. Przeciwnikiem nakielan będzie UKS Budowlanka Toruń.

Materiał: NTS Trójka Nakło