Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

17 października 2022

Jesienne Miksty na nakielskich kortach. Zmierzyło się 9 par

fot. pow.

fot. pow.

W minioną sobotę 15 października na nakielskich kortach odbył się Turniej Tenisa Ziemnego pod nazwą "Jesienne Miksty".

Spośród dziewięciu par mieszanych najlepsza okazała się para w składzie Iwona i Andrzej Armknecht, którzy pokonali w finałowym, trzysetowym pojedynku Karolinę Olszanowską i Pawła Wąsowicza (3:6, 6:3, 10:6). Trzecie miejsce wywalczył duet w składzie Elwira i Sławomir Malińscy wygrywając z Justyną Mrotek i Jackiem Ratajczakiem (7:5, 6:4). Początkowo turniej stanął pod znakiem zapytania z uwagi na niekorzystną aurę, na szczęście deszczu spadło niewiele i cała impreza potoczyła się planowo i bez zakłóceń. Dziewięć par, które zgłosiły się do turnieju w początkowej fazie zagrało pojedynki w trzyosobowych grupach. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowały dwie najlepsze pary. Miksty są jedną z najbardziej widowiskowych konfiguracji tenisowych zmagań na korcie, ponieważ zawierają mieszankę męskiej siły i kobiecej finezji. Umiejętność utrzymania dobrych proporcji obu tych pierwiastków, w połączeniu z dobrą komunikacją i współpracą pomiędzy partnerami daje gwarancję sukcesu. Przepis na pozór wydaje się prosty, ale każdy kto próbował gry mieszanej wie, że "bułka z masłem" to nie jest.

Jesienne miksty prawdopodobnie były ostatnim sportowym wydarzeniem sezonu 2022 na nakielskich kortach. Przed tenisistami już za moment długa i droga pod względem kosztu krytych obiektów zima, ale po niej kolejny sezon pełen wyzwań, postanowień i oczekiwań. Do zobaczenia na kortach!

Materiał: Paweł Wąsowicz

Oceń artykuł: 5 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa magazynów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)