Dziś mamy 28 lutego 2024, środa, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2023

Jan Hyjek odwiedził uczniów "Dwójki". Inspiracja dla młodych ludzi

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W czwartek 30 grudnia 2023 r. na zaproszenie nakielskiej# biblioteki zawitał do SP nr 2 Jan Hyjek, autor powieści, piosenek, które sam wykonuje, grafik i rzeźb oraz pilot i wieloletni nauczyciel. Spotkał się z uczniami VII i VIII klas.

Głównym celem spotkania było zainspirowanie młodych ludzi do samorozwoju, do stawiania sobie celów oraz podjęcia działań. Zwrócił uwagę, aby korzystać z naturalnego komputera, czyli mózgu, w sposób mądry. Apelował, aby ten komputer włączyć i dać mu zadanie, inaczej będzie bezwartościowym dla naszego intelektu urządzeniem biologicznym. Dodał,  że bardzo ważne są słowa, myśli, które  nastawiają mózg sterujący realizacją zamierzeń, że dobre słowa dobrze nastawiają, złe - żle.

Jako przykład podał siebie, który jako chłopak zamarzył, że będzie pilotem, będzie pisał  książki, grał na różnych instrumentach i rzeźbił - i często o tym myślał, a w ciągu życia myśli te przekładał na słowa i czyny.

Podkreślał, że połowa sukcesu to omijanie pułapek, które przeczą szczęściu i samorealizacji, wymienił: alkohol, narkotyki, uzależnienie od Internetu, hazardu, zniewolenie przez egoizm, egocentryzm, wygodnictwo i fałszywe idee.

Zaprezentował też hełmofon, zegar lotniczy, spadochron, skafander pilota odrzutowca, model szybowca, również grę na trąbce, pianinie, gitarze oraz kilka własnych piosenek.

To było bardzo pouczające spotkanie.

Jako przykład obrazujący konsekwencje uzależnień Jan Hyjek podał krótki film: https://www.youtube.com/watch?v=rLHvyud1zYY

Materiał: Jolanta Dąbrowska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)