Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2022

Gala konkursu Agricola-Syn Ziemi. Rolnik z Małocina wśród laureatów

fot. powierzone

fot. powierzone

Rolnik z Małocina, Gwidon Bembnista, zgłoszony do konkursu Agricola – Syn Ziemi przez Zarząd Powiatu Nakielskiego znalazł się# wśród laureatów tegorocznej jego edycji.

Celem konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest wyróżnienie i promocja najbardziej przedsiębiorczych rolników z terenu województwa, promowanie nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej na terenach wiejskich, a także od tego roku, prezentacja aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej, społecznej i kulturalnej.

Uroczysta gala konkursu odbyła się wczoraj 7 grudnia 2022 r. w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Uczestniczyli w niej m.in. Gwidon Bembnista wraz z żoną Renatą oraz wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski. Wyróżnianie i nagradzanie laureatów konkursu poprzedziły wystąpienia Zbigniewa Sosnowskiego, wicemarszałka województwa, Elżbiety Piniewskiej przewodniczącej Sejmiku oraz Ryszarda Kierzka prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej (współorganizatora konkursu). Gratulacje laureatom składał również obecny wśród gości poseł na Sejm RP Dariusz Kurzawa. Wczorajsze uroczystości zakończyło przedstawienie „Kariera Nikodema Dyzmy” w brawurowym wykonaniu aktorów toruńskiego teatru.

Materiał: Tomasz Miłowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)