Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2022

Gala konkursu Agricola-Syn Ziemi. Rolnik z Małocina wśród laureatów

fot. powierzone

fot. powierzone

Rolnik z Małocina, Gwidon Bembnista, zgłoszony do konkursu Agricola – Syn Ziemi przez Zarząd Powiatu Nakielskiego znalazł się# wśród laureatów tegorocznej jego edycji.

Celem konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest wyróżnienie i promocja najbardziej przedsiębiorczych rolników z terenu województwa, promowanie nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej na terenach wiejskich, a także od tego roku, prezentacja aktywności kobiet w zakresie działalności gospodarczej, społecznej i kulturalnej.

Uroczysta gala konkursu odbyła się wczoraj 7 grudnia 2022 r. w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Uczestniczyli w niej m.in. Gwidon Bembnista wraz z żoną Renatą oraz wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski. Wyróżnianie i nagradzanie laureatów konkursu poprzedziły wystąpienia Zbigniewa Sosnowskiego, wicemarszałka województwa, Elżbiety Piniewskiej przewodniczącej Sejmiku oraz Ryszarda Kierzka prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej (współorganizatora konkursu). Gratulacje laureatom składał również obecny wśród gości poseł na Sejm RP Dariusz Kurzawa. Wczorajsze uroczystości zakończyło przedstawienie „Kariera Nikodema Dyzmy” w brawurowym wykonaniu aktorów toruńskiego teatru.

Materiał: Tomasz Miłowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)