Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

25 października 2021

Funkcjonariusze zakładu karnego spotykają się z młodzieżą w szkołach

fot. szer. Magda Rysiewska

fot. szer. Magda Rysiewska

Zajęcia profilaktyczne odbyły się z udziałem funkcjonariuszy z# Zakładu Karnego w Potulicach w Szkole Technicznej Zespołu Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kołaczkowie.

Decyzje młodości

Młodość. Eksperymentowanie. Testowanie. Poszukiwanie. To wszystko musi się wydarzyć w życiu każdego młodego człowieka, to wpływa na rozwój, poznawanie swoich potrzeb oraz granic. Nie zmienia to faktu, że w podróży poszukiwania siebie ważne jest, aby nie przekroczyć pewnej granicy. Tak nierealny może wydawać się wyrok, więzienie. Statystyki pokazują jednak, że młodociani także zasilają szeregi więziennej populacji. Nie chodzi o straszenie młodzieży, ale o pokazanie konsekwencji podejmowanych wyborów, i choć czasami może się wydawać, że dany problem tyczy się tylko innych, warto mieć świadomość konsekwencji, ale też znać alternatywne i konstruktywne sposoby czy metody radzenia sobie z doświadczanymi trudnościami, które mogą subiektywnie być odbierane jako trudne.

Młodość decyduje

O tym, że decyzje podejmowane w młodym wieku mogą zaważyć nawet na dalekiej przyszłości nie trzeba przekonywać. Konsekwencje nieprzemyślanych decyzji mogą okazać się poważne i determinować dalsze życiowe wybory. Uświadamianie, edukowanie, pokazywanie szerszej perspektywy, ale też kształtowanie umiejętności interpersonalnych stanowi ważny aspekt rozwoju młodych osób. Głównym celem przeprowadzonych zajęć profilaktycznych było eliminowanie i zmniejszanie czynników ryzyka oraz wzmacnianie czynników chroniących, które oddziałują na młodzież.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber - Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)