Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

22 maja 2024

Festiwal Nowe Spojrzenie. Można pozyskać bezpłatne wejściówki

fot. nowespojrzenie.art

fot. nowespojrzenie.art

W dniach 24-26 maja odbędzie się kolejna edycja #Festiwalu Nowe Spojrzenie – święto radości, młodości, muzyki, ale nie tylko…

Tym razem na odbiorców czeka także szereg spotkań z zaproszonymi gośćmi. Będą nimi: Andrzej Dragan, Robert Małecki,Marcin Ryszka, Zdzisław Nęcka „Matejko” oraz Hanna Szczukowska-Białys. Rozmowy te odbędą się w piątek sobotę (24, 25 maja) w Bibliotece UKW. Bezpłatne wejściówki na wydarzenia można zdobyć poprzez stronę internetową (linki poniżej).

Niedziela to centrum festiwalowych wydarzeń, jakimi będą koncerty, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. 26 maja na estradzie zagoszczą o godzinie 15:00 Arka Noego oraz o 17:00 2Tm2,3. Równolegle z koncertami rozpocznie się festyn na terenie festiwalu.

Scena stanie tym razem na ulicy Berwińskiego obok Bydgoskiej Bazyliki. Przy Auli św. Krzyża (po prawej stronie od wejścia do bazyliki) dostępna będzie oferta gastronomiczna. Dla najmłodszych na terenie festiwalu znajdzie się również strefa do zabawy.

W trakcie festiwalu odbędzie się zbiórka książek dla podopiecznych Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy. Jest to szkoła dla dzieci i młodzieży przewlekle chorej, działająca na oddziałach szpitalnych. Mile widziane są nowe książki (nie podręczniki), które będą mogły być dla nich nagrodami na koniec roku lub po prostu umilą im czas. Akcja odbędzie się podczas spotkań z gośćmi w Bibliotece UKW.

W niedzielę całość rozpocznie się Mszą św. o 13:00. W trakcie koncertów będzie okazja przystąpienia do spowiedzi świętej. Kapłani będą czekali na terenie festiwalu, gotowi do udzielania sakramentu pokuty i pojednania. W tym samym czasie będzie można spotkać się też z przedstawicielami wspólnot i duszpasterstw z całej diecezji bydgoskiej, którzy będą czekali przy stoiskach przed bazyliką. Szczegółowy plan festiwalu i wszystkie inne informacje można znaleźć na: https://nowespojrzenie.art/

Organizatorem festiwalu jest Bydgoska Bazylika. Partnerem wydarzenia została Biblioteka UKW. Patronat nad wydarzeniem objęli biskup Krzysztof Włodarczyk oraz wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy ks. Paweł Holc CM.

Plan wydarzeń:

Piątek, 24.05.2024 (Biblioteka UKW, Karola Szymanowskiego 3):

17:00 – spotkanie z Hanną Szczukowską-Białys
19:00 – spotkanie z Robertem Małeckim

Sobota, 25.05.2024 (Biblioteka UKW, Karola Szymanowskiego 3):

15:00 – spotkanie z Marcinem Ryszką
17:00 – spotkanie z Andrzejem Draganem
19:00 – spotkanie ze Zdzisławem Nęcką

Niedziela, 26.05.2024 (teren Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo, Al. Ossolińskich 2):

14:30 – koncert Arki Noego
16:00 – koncert 2 Tm 2,3

Linki do rezerwacji wejściówek na spotkania z gośćmi w Bibliotece UKW:

Spotkanie z Hanną Szczukowską-Białys: https://app.evenea.pl/event/hanna-szczukowska-bialys/

Spotkanie z Robertem Małeckim: https://app.evenea.pl/event/robert-malecki/

Spotkanie z Marcinem Ryszką: https://app.evenea.pl/event/marcin-ryszka/

Spotkanie z Andrzejem Draganem: https://app.evenea.pl/event/andrzej-dragan/

Spotkanie z Zdzisławem Nęcką: https://app.evenea.pl/event/zdzislaw-necka/

W czasie Festiwalu dostępna będzie strefa gastronomiczna oraz namioty, w których prezentować się będą wspólnoty z całej Bydgoszczy. Najmłodsi również znajdą coś dla siebie w specjalnie dla nich przeznaczonej strefie dziecka!

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)