Dziś mamy 17 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

29 lutego 2024

Dzień dinozaura w bibliotece. Wspaniała okazja do pogłębienia wiedzy

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

Dzień Dinozaura przypada w Polsce na# 26 lutego. Wiele maluchów lubi te stworzenia i dlatego Dzień Dinozaura jest uroczyście obchodzony w wielu przedszkolach, szkołach, a także bibliotekach. Jest to wspaniała okazja, aby sprawić frajdę młodym ludziom oraz pogłębić ich wiedzę na temat prehistorycznych gadów.

W Bibliotece Dziecięcej tego dnia było bardzo „dinozaurowo”. Jeżyki i Motylki z Przedszkola Wesoła Piątka wysłuchały ciekawostek na temat dinozaurów oraz bajeczki o rodzinie Drzewodomskich, która dzięki wynalazkom przeniosła się w czasie, do ery tych strasznych jaszczurów. Przedszkolaki bawiły się w „Co dinozaur ma w brzuszku” „Leci asteroida” oraz „Jestem dinozaurem”, oglądały wybuch wulkanu miniaturki, stworzyły z rolek po papierze toaletowym szkielet Tyranozaura, a na zakończenie wykleiły i pokolorowały własne dinozaury. Powstały: Annozaury, Kalinozaurusy, Igozaury i wiele innych.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Zajęcia lotnicze. Sprzyjające warunki pogodowe

Od kilku dni sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły przeprowadzenie #zajęć lotniczych w JRS Kowalewko.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)