Dziś mamy 17 kwietnia 2024, środa, imieniny obchodzą:

26 lutego 2024

Dzień Myśli Braterskiej. Wyjątkowy gest przyjaźni i szacunku

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 23 lutego 2024 roku zuchy, harcerze i instruktorzy# Hufca Nakło spotkali się, aby wspólnie uczcić Dzień Myśli Braterskiej – święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy i skautów na całym świecie. To szczególne święto, które niesie ze sobą przesłanie jedności, solidarności i braterstwa, stanowiąc fundament harcerskich wartości.

Na spotkanie przybyły liczne drużyny, w tym Zawiszacy z Nakła, Niedźwiadki z Nakła, Szare Szeregi z Kruszyna, Wędrowne Ptaki z Samsieczna oraz Drużyna Wędrownicza "Quo Vadis". Uroczystość została oficjalnie otwarta przez komendanta Hufca, pwd Adama Dziewiałtowskiego-Gintofta, który podziękował wszystkim za obecność i zaangażowanie w harcerskie działania. Wśród zaproszonych gości znaleźli się hm Dorota Sucharska, zastępczyni komendantki Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ds. operacyjnych, oraz Antoni Żygowski, radny Rady Miejskiej Nakła nad Notecią, którzy przynieśli ze sobą prezenty dla wszystkich harcerzy.

Podczas spotkania harcerze przypominali sobie wydarzenia i przygody opisane w kronikach harcerskich, najstarsza z nich sięgająca roku 1945. W skupieniu słuchali opowieści, które stanowiły nie tylko historię harcerstwa, lecz także inspirację do dalszych działań i rozwoju. Następnie, w atmosferze skupienia i refleksji, odbyło się przyjęcie nowych osób do harcerskiej społeczności poprzez złożenie obietnicy zuchowej i przyrzeczenia harcerskiego. Ponadto, podczas uroczystości miały miejsce nominacje na przyboczną oraz zastępczą, co było ważnym momentem dla zaangażowanych harcerzy.

Po oficjalnej części spotkania nadszedł czas na tradycyjne przekazanie kartek z życzeniami pomiędzy harcerzami z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Ten gest okazał się wyjątkowy, podkreślając więzi przyjaźni i wzajemnego szacunku w harcerskiej rodzinie. Na zakończenie nie zabrakło radości, pląsów i wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary, tworząc niezapomnianą atmosferę jedności i wspólnoty wśród uczestników. Takie spotkania nie tylko integrują harcerzy, lecz także kształtują ich charaktery, ucząc wartości, które są nieodłączną częścią harcerskiego środowiska.

Materiał: Michał Stańczyk / Hufiec Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Zajęcia lotnicze. Sprzyjające warunki pogodowe

Od kilku dni sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły przeprowadzenie #zajęć lotniczych w JRS Kowalewko.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)