Dziś mamy 23 lutego 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2023

Dzieci poznawały region kaszubski. Nie zabrakło tradycyjnego tańca

fot. NOK

fot. NOK

W czwartek, 23 listopada na zaproszenie nauczycieli wychowania #przedszkolnego nasz instruktor udał się do Szkoły Podstawowej w Sadkach, gdzie odwiedził najmłodsze grupy i opowiedział o regionie kaszubskim.

Dzieci poznały alfabet, gwarę, instrumenty oraz strój kaszubski. Elementy haftu nie są już dla nikogo obce. Nie zabrakło również tańca, ubieranek i puzzli tematycznych.

Przedszkolaki słuchały z zainteresowaniem i chętnie brały udział w zadaniach.

Dziękujemy za zaproszenie.

Materiał: Michał Dubkowski / Nakielski Ośrodek Kultury

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)