Dyplomy Prezesa Rady Ministrów. Dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce

fot. KPUW
Dzisiaj, 7 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom #Prezesa Rady Ministrów. Na gali nie zabrakło uczniów ze szkół z powiatu nakielskiego.
Podczas uroczystości wręczono także nauczycielom odznaczenia państwowe za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicewojewodowie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy: Józef Ramlau i Radosław Kempiński oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.
Wicewojewoda Józef Ramlau podkreślił, że głównym celem programu stypendialnego jest motywacja uczniów, którzy dzięki temu będą wiedzieli, że ich codzienna praca i trud włożone w naukę są zauważane i doceniane.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów ma podstawowy cel: aby przede wszystkim dać impuls, niezależnie od wartości materialnej tego stypendium. Daleko ważniejszą rzeczą jest to, że jesteście wyróżniani i pozytywnie stygmatyzowani w Waszych społecznościach. To inni będą się na Was wzorowali - zaznaczył.
Wicewojewoda zaakcentował, że w zarządzaniu swoją pracą i szkolnymi obowiązkami kluczową rolę odgrywa czas.
Trzeba trochę doświadczenia życiowego, by zobaczyć, że czas jest czymś niezwykle deficytowym. Bardzo ważne jest go dobrze wykorzystywać - dodał.
Wicewojewoda Radosław Kempiński pogratulował zarówno uczniom jak i nauczycielom dotychczasowych sukcesów życząc pomyślności w dalszych osiągnięciach.
Myślę, że to nie tylko wyróżnienie finansowe, ale wyraz wszelkiego uznania dla waszej pracy. To wasza systematyczność i ciekawość wiedzy sprawiły, że znaleźliście się w tym miejscu. Można powiedzieć, że jesteście najlepsi z najlepszych. Gratuluję wyróżnienia i życzę, aby w Waszym dalszym życiu szkolnym, a następnie studenckim i zawodowym, towarzyszyło poczucie dobrze spełnionego obowiązku - powiedział.
Kurator Marek Gralik podkreślił, że sukces uczniów jest sumą wysiłku zarówno różnych instytucji jak i osób zabiegających o dobre warunki do pozyskiwania wiedzy.
Drodzy stypendyści, z całą pewnością to, że tutaj dzisiaj jesteście jest wynikiem waszej pracy, waszych talentów i uzdolnień - to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Oczywiście zdajemy też sobie sprawę z tego, że za waszym sukcesem stoją też inni. Tym osobom także należą się podziękowania. Są to nauczyciele, dyrektorzy szkoły, którzy nieustannie was wspierają - wyjaśnił.
Materiał: KPUW
Galeria




























Czytaj również
- Prawie rok od wybuchu wojny. Ukraińców mniej, ale nadal są z nami
- Dramatyczne losy Kazimierza Szopińskiego. Cudem przeżył obóz
- Chleb z mąki ze świerszczy. Komisja Europejska zatwierdziła nowy produkt
- Odznaki "Za zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Nagrodzeni z naszego powiatu
- Rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. Mija 78 lat
Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!
(czytaj więcej)Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.
(czytaj więcej)Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!
(czytaj więcej)Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.
(czytaj więcej)