Dziś mamy 24 lutego 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 grudnia 2022

Dyplomy Prezesa Rady Ministrów. Dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce

fot. KPUW

fot. KPUW

Dzisiaj, 7 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom #Prezesa Rady Ministrów. Na gali nie zabrakło uczniów ze szkół z powiatu nakielskiego.

Podczas uroczystości wręczono także nauczycielom odznaczenia państwowe za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Wicewojewodowie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy: Józef Ramlau i Radosław Kempiński oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik.

Wicewojewoda Józef Ramlau podkreślił, że głównym celem programu stypendialnego jest motywacja uczniów, którzy dzięki temu będą wiedzieli, że ich codzienna praca i trud włożone w naukę są zauważane i doceniane.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów ma podstawowy cel: aby przede wszystkim dać impuls, niezależnie od wartości materialnej tego stypendium. Daleko ważniejszą rzeczą jest to, że jesteście wyróżniani i pozytywnie stygmatyzowani w Waszych społecznościach. To inni będą się na Was wzorowali - zaznaczył.

Wicewojewoda zaakcentował, że w zarządzaniu swoją pracą i szkolnymi obowiązkami kluczową rolę odgrywa czas.

Trzeba trochę doświadczenia życiowego, by zobaczyć, że czas jest czymś niezwykle deficytowym. Bardzo ważne jest go dobrze wykorzystywać - dodał.

Wicewojewoda Radosław Kempiński pogratulował zarówno uczniom jak i nauczycielom dotychczasowych sukcesów życząc pomyślności w dalszych osiągnięciach.

Myślę, że to nie tylko wyróżnienie finansowe, ale wyraz wszelkiego uznania dla waszej pracy. To wasza systematyczność i ciekawość wiedzy sprawiły, że znaleźliście się w tym miejscu. Można powiedzieć, że jesteście najlepsi z najlepszych. Gratuluję wyróżnienia i życzę, aby w Waszym dalszym życiu szkolnym, a następnie studenckim i zawodowym, towarzyszyło poczucie dobrze spełnionego obowiązku - powiedział.

Kurator Marek Gralik podkreślił, że sukces uczniów jest sumą wysiłku zarówno różnych instytucji jak i osób zabiegających o dobre warunki do pozyskiwania wiedzy.

Drodzy stypendyści, z całą pewnością to, że tutaj dzisiaj jesteście jest wynikiem waszej pracy, waszych talentów i uzdolnień - to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji. Oczywiście zdajemy też sobie sprawę z tego, że za waszym sukcesem stoją też inni. Tym osobom także należą się podziękowania. Są to nauczyciele, dyrektorzy szkoły, którzy nieustannie was wspierają - wyjaśnił.

Materiał: KPUW

Oceń artykuł: 7 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)