Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

Dwie nielegalne "jaskinie hazardu". Zabezpieczono pięć automatów

fot. MM

fot. MM

Działania operacyjne funkcjonariuszy# kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej, przyczyniły się do wykrycia na terenie Grudziądza dwóch nielegalnych „jaskiń hazardu”. W trakcie przeszukania podejrzanych lokali zabezpieczono 5 nielegalnych automatów do gier oraz 30 tys. zł w gotówce.

Mundurowi z kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili kontrole w dwóch lokalach na terenie Grudziądza. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy KAS wynikało, że w tych punktach ponownie organizowane są nielegalne gry hazardowe.

W wyniku przeszukania obydwu lokali, zabezpieczono 5 automatów, na których funkcjonariusze przeprowadzili eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Wszystkie potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.

Mundurowi zatrzymali również ponad 30 tys. zł w gotówce, klucze serwisowe i  dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnego procederu.

KAS prowadzi aktualnie postępowanie mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za urządzanie zakazanych gier hazardowych w grudziądzkich lokalach.

KAS przypomina

Nielegalny hazard to nie tylko straty dla Skarbu Państwa, ale również ogromne zagrożenie społeczne. Uzależnienie od hazardu powoduje wiele problemów osobistych, uszczerbek na zdrowiu psychicznym (depresje), współuzależnienie bliskich, zadłużenie, bankructwo, utratę dochodów.

Koszty społeczne i ekonomiczne tego uzależnienia ponoszą nie tylko rodziny hazardzistów, czy ich pracodawcy, ale całe społeczeństwo.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać pod Krajowy Telefon Interwencyjny KAS – 800 060 000 oraz na adresem e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.

Materiał: Bartosz Stróżyński / rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Bagieta, w dniu 20-05-2024 16:19:55 napisał:

    Uzależnienie od hazardu (w tym od PAŃSTWOWEGO TOTO-LOTKA) powoduje wiele problemów osobistych, uszczerbek na zdrowiu psychicznym (depresje), współuzależnienie bliskich, zadłużenie, bankructwo, utratę dochodów. Ciekawe czemu tam ta celno skarbowa banda nie wpadnie?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
KOBIZE
500PLN
Budowa hal
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Praca na wysokości
60PLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)