Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

19 lutego 2024

Druhowie spotkali się w remizie. Czas podsumowań w OSP Potulice

fot. MM

fot. MM

W miniony piątek w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej# w Potulicach zorganizowano zebranie sprawozdawcze miejscowej jednostki. Druhowie podsumowali tego dnia cały miniony rok.

Jednostka OSP Potulice w 2023 roku uczestniczyła w 53 akcjach ratowniczo-gaśniczych, z czego 12 to gaszenie pożarów, a 39 - likwidacja miejscowych zagrożeń. Ponadto 2 alarmy okazały się fałszywe. Poza teren gminy jednostka udała się jeden raz - do Szubina.

OSP Potulice skupia w swoich szeregach 58 członków - w tym 6 honorowych i 25 kobiet. Na akcje wyjeżdżali następujący druhowie:

Adrian Kuszaj (38), Krzysztof Rogalski (34), Dawid Brewczyński (32),Waldemar Kałużny (31), Maksymilian Kosacki (30), Mateusz Sobociński 24), Piotr Zawodniak (19), Dominik Szopiński (16), Paweł Wojciechowski (15), Weronika Piekut (15), Mikołaj Reczkowski (14), Tomasz Mrówczyński (14), Tomasz Niemyjski (13), Kamil Cistowski (8), Arkadiusz Skowroński (7), Julia Polewczyńska (3), Mateusz Kulesza (2), Tomasz Łoboda (2).

Zebranie przebiegło zgodnie z planem - druhowie zapoznali się z licznymi sprawozdaniami oraz planami na rok 2024, po czym udzielili obecnemu zarządowi absolutorium. Ważnym elementem spotkania było wręczenie pamiątkowych statuetek w ramach podziękowań dla wszystkich tych, którzy w roku 2023 wspierali jednostkę OSP Potulice. Przybyli goście mieli też okazję do zapoznania się z filmem opisującym całą historię jednostki - począwszy od jej założenia.

Oceń artykuł: 22 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)