Dziś mamy 19 czerwca 2024, środa, imieniny obchodzą:

27 maja 2024

Dopisała pogoda. Kiermasz, prezentacja sztuki i występy

fot. MaG

fot. MaG

Tegoroczny Jarmark Nakielski św. Wawrzyńca w Nakle cieszył się #sporym zainteresowaniem. Dopisała pogoda.

Jarmark w Nakle organizowany jest już od kilkunastu lat. Odwiedzają go licznie nie tylko mieszkańcy gminy, ale także całego powiatu. To doskonała okazja do prezentacji sztuki ludowej Krajny i Pałuk oraz promocji lokalnej żywności.

W tym roku na jarmarku swoje wyroby prezentowało ponad 70 wystawców z kilku województw w Polsce. Wybór produktów był bardzo duży. Na straganach zakupić można było różnorodne produkty spożywcze, a także tekstylia, ceramikę, kosmetyki, biżuterię czy wędliny. Można było także odwiedzić "Wioskę pszczelarską".

Na przybyłych na niedzielny jarmark gości czekała także rozrywka. Przed publicznością zaprezentowały się zespoły - "Krajna", "Nakielanki" i "Polskie Kwiaty" oraz orkiestra dęta OSP Nakło i dziecięca grupa folklorystyczna "Mała Krajna". Wystąpił także Jakub Wiatr z Mroczy.

Oceń artykuł: 12 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Szmalcownik z szaberka, w dniu 28-05-2024 07:26:54 napisał:

  Szanowna redakcjo zgodnie z obietnicą mam zdjęcia obrazujące świetnie funkcjonującego i tętniącego życiem z płacy targowiska miejskiego. Czy redakcja jest zainteresowana i publicznie udostępni na portalu w kontrze do swojej relacji-? Proszę o stanowisko.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  słuchacz, w dniu 29-05-2024 08:40:13 napisał:

  popieram jarmark i słyszałem muzeum szef organizator wesele słucham ale pasuje fajnie gracie joanna ktoś do rmf fm napisał email travr taylor z bad boys blue nieżyjacy nieznana piosenka still the one dobra na you tube ks michalak ładna wypowiedz e górniak i reemmber powrraca nowa piosenka marcin dobrze słucha sie opole lady pank może nowa płyta

  odpowiedz

  • 0 (0)

  s, w dniu 29-05-2024 09:38:19 napisał:

  audycja wesele podoba dzwonią mariusz kalaga jedna z gwiazd co w piosenkach na zyczenie proszą nowe bed bojsi solo dobre zenek nie gra disco polo inna nazwa ale podoba się do dziś mała figlarka wesele polecam am my sensitive 2024 na lato super propozycja pro contra stare ale jare dyskotekowy start z pooogdy słyszałem przypadkowo aura dopisała jarmak też dobrze 1 album bad bojsów po latch podoba i lkive pretty young girl zbyszek grał to nagranie dzięki iradiorma podoba po latach bad girls to coś do tock aitken podobne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Budowa magazynów
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)