Dziś mamy 2 marca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2023

Dąb Potulice wziął udział w turnieju. Rywale byli mocni

fot. BG (archiwum)

fot. BG (archiwum)

Przerwa zimowa w rozgrywkach piłkarskich to czas na odpoczynek i naładowanie# akumulatorów przed startem zmagań wiosennych. Wyjątek od tego zrobili sobie piłkarze Dębu Potulice, którzy ponownie wzięli udział w zimowym turnieju organizowanym przez Gwiazdę Bydgoszcz.

Drużyny piłkarskie z powiatu nakielskiego już od kilku tygodni korzystają z przerwy zimowej i ładują akumulatory przed startem przygotowań do rundy wiosennej. Przerwę od tego, podobnie jak w minionym roku, zrobili sobie piłkarze Dębu Potulice, którzy po raz kolejny skorzystali z zaproszenia bydgoskiej Gwiazdy. Wzięli tym samym udział w V edycji turnieju Lotto Cup im. Mariana Stachowicza. Rywalami podopiecznych Krzysztofa Ksobiaka były następujące zespoły: gospodarz, a więc Gwiazda Bydgoszcz, Zawisza Bydgoszcz, Polonia Bydgoszcz i KS Brzoza. Stawka była zatem bardzo mocna. Zawody zostały rozegrane w systemie każdy z każdym. Pierwszym przeciwnikiem Dębu byli gospodarze turnieju, którzy od samego początku przeważali, ale dopiero w ostatnich minutach udokumentowali to zdobyciem bramki. Pierwsze starcie nie poszło po myśli zawodników z Potulic, a na horyzoncie już było spotkanie z IV – ligową Polonią Bydgoszcz. W tym wypadku jednak gra wyglądała znacznie lepiej i finalnie, co prawda po karnych, ale udało się pokonać wyżej notowany zespół. Trzecim rywalem Dębu był faworyt zawodów, a więc bydgoski Zawisza. W tym wypadku Dąb również pozostawił po sobie dobre wrażenie, ale zakończone porażką 1:0. Ostatnim przeciwnikiem podopiecznych trenera Ksobiaka był KS Brzoza. Rywale jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale do wyrównania doprowadził Roger Radajewski. Ostatecznie żadna z drużyn w regulaminowym czasie gry nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zarządzono konkurs „11”. W tym wypadku lepsi okazali jednak piłkarze z Brzozy.

Zgodnie z planem, cały turniej padł łupem Zawiszy Bydgoszcz, który wyprzedził KS Brzozę oraz bydgoską Polonię. Dąb ostatecznie zakończył zmagania na ostatnim miejscu.

Wyniki spotkań Dębu Potulice:

Dąb Potulice – Gwiazda Bydgoszcz 0:1

Dąb Potulice – Polonia Bydgoszcz 0:0 k. 2:0

Dąb Potulice – Zawisza Bydgoszcz 0:1

Dąb Potulice – KS Brzoza 1:1 k. 3:4

Klasyfikacja końcowa V turnieju Lotto Cup w Bydgoszczy:

Zawisza Bydgoszcz

KS Brzoza

Polonia Bydgoszcz

Gwiazda Bydgoszcz

Dąb Potulice

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  krajan, w dniu 08-12-2023 18:18:13 napisał:

  Dlaczego na nakielskich orlikach,w halach sportowych gminy nie organizuje się okolicznościowych turniejów batbórkowych,andrzejkowych dla dzieci,młodzieży w piłce nożnej.koszykówce,piłce ręcznej.Prrzecież Polska jest bogata,gminy mają środki,obiekty na wspieranie sportu masowego?Co na to spółka Sport,SZS,LZS?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  do krajana, w dniu 08-12-2023 18:27:55 napisał:

  Skoro ci tak brakuje takich turniejów to zakasaj rękawy i do roboty. Zorganizuj !!!! Chetnie wpadniemy !!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa hal
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zadaj pytanie
20PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Klasyfikacja tusz zwierząt. Egzaminy dla kandydatów na rzeczoznawców

Informacja o egzaminach kwalifikacyjnych w zakresie klasyfikacji tusz# zwierząt rzeźnych w systemie EUROP w I i II kwartale 2024 r.

(czytaj więcej)
0

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj". Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji

"Na Drodze – Patrz i Słuchaj" – to już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji #informacyjno – edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
0

Polskie produkty mięsne w europejskiej czołówce. Smak tradycji

Polskie produkty mięsne od lat należą do europejskiej czołówki #pod względem jakości i smaku. Mało kto wie, że wśród rodzimych przetworów mięsnych nazwy niektórych z nich zostały wpisane do unijnego rejestru chronionych nazw pochodzenia (ChNP) i chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG) lub rejestru gwarantowanych tradycyjnych specjalności (GTS). Poznajmy je!

(czytaj więcej)