Dziś mamy 24 lutego 2024, sobota, imieniny obchodzą:

25 września 2022

Ciemno i niebezpiecznie. Przystanek oświetlany latarkami!

fot. pow.

fot. pow.

Co najmniej od pięciu lat kolejni sołtysi Michalina wnioskują do gminy #o postawienie oświetlenia przy przystanku autobusowym we wsi. A gmina? Twierdzi, że nie ma pieniędzy. I tu pojawia się pytanie: czy na bezpieczeństwie mieszkańców warto oszczędzać?

Grażyna Mateja, pani sołtys Michalina, mówi, że wsią kieruje od marca 2019 roku i od tego czasu regularnie wnioskuje o to, aby postawić lampę przy przystanku autobusowym. Wcześniej robił to jej poprzednik – Łukasz Kasprzyk.

– Co roku do gminy są wysyłane wnioski, które odrzucane są z powodu braku środków finansowych. A chodzi o bardzo niebezpieczny odcinek drogi od skrzyżowania do przystanku autobusowego. Jeżdżę tędy codziennie do pracy i wiem, jak to wygląda. Latem jest w miarę, ale zima i jesień to katastrofa. Mieszkańcy stoją przy ciemnym przystanku. Nie widzą ich nawet kierowcy autobusów. Trzeba świecić latarkami. Czasem domownicy odwożą na przystanek swoje dzieci i czekają w aucie, oświetlając teren. Jakoś musimy sobie radzić, ale nie tak powinno to wyglądać – mówi Grażyna Mateja. – W tej sprawie nic się nie dzieje i wątpię, że w najbliższym czasie coś się ruszy – dodaje pani sołtys.

Mieszkańcy Michalina liczą na to, że oświetlenie zostanie postawione z pieniędzy z budżetu gminnego, gdyż ich fundusz sołecki opiewa na jedynie 15 tys. zł. – Nie stać nas na taką inwestycję. Nie ma możliwości, żeby sfinansować budowę oświetlenia z takiego małego budżetu. Mamy inne przedsięwzięcia, które w miarę możliwości staramy się dokończyć – tłumaczy Mateja.
A sprawa jest pilna, bo z przystanku korzysta dużo osób. --Dorośli jeżdżą do pracy, dzieci i młodzież do szkoły w Bydgoszczy, bo z Nakłem nie mamy żadnego połączenia. Jest naprawdę sporo osób, które korzystają z tego przystanku. Za chwilę do szkół ponadpodstawowych pójdą następne dzieci, w kolejnym roku znów następne i pasażerów będzie przybywać – mówi sołtys Michalina.

Niestety, na razie na lampy nie ma co liczyć. – W bieżącym roku nie planuje się postawienia nowych lamp w sołectwie Michalin – informuje zastępca burmistrza Nakła Piotr Kalamon. Dodaje, że w latach 2021-2022 sołectwo nie zabezpieczyło na ten cel żadnej kwoty w funduszu sołeckim, również w budżecie gminy na rok 2022 nie ujęto tego zadania do realizacji.

Źródło: 

Oceń artykuł: 4 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  Mieszkanka, w dniu 25-09-2022 10:11:09 napisał:

  Oczywiście w smierdzacym nakiełku przystanki postawili tam gdzie się nie dało np. bydgoska koło judowskiej szkoły. Ale w nakle to chodniczki polerują wodociągi, Łada team czyści znaki, a na wsiach piasek z zeszłej zimy. Dziękujemy wam, a rozliczymy przy wyborach!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Czas wybrać , w dniu 25-09-2022 10:14:28 napisał:

  A ile latarnii jest na ul. "Kalamonowej"? Michalin nie dość że odcięty od nakła, to jeszcze jest dłużej niż wspomniana ulica. Może czas na referendum o przyłączenie do sicienka?

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Farmer, w dniu 25-09-2022 10:17:16 napisał:

  Gmina zaPiSowana, radni bez radni. Gdzie Halinka co nie jest z PZU? Inwestycje trafne np pusty parkin za 11 milionów. Ale na latarnie nie będzie bo ciemnogrodem łatwiej się rządzi

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Władimir , w dniu 25-09-2022 10:47:05 napisał:

  Bardzo bym prosił o nie wyłączanie oświetlenia przy przejściach dla pieszych, jazda po Nakle po ciemku = tragedia murowana...

  odpowiedz

  • 4 (4)

  ech Joe, w dniu 25-09-2022 14:33:41 napisał:

  No i proszę jakie zabytki się uchowały. Murowany przystanek tyle lat wytrzymał i stoi nie to co teraz plastikowa szybka z ławeczką tania podróbka przystanku z chin.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  nakło, w dniu 25-09-2022 18:12:33 napisał:

  zburzyć to i tyle tylko pijaki tam przesiadują

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Budowa hal
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba może dotknąć każdego

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez #Ministra Zdrowia w 2001. Jest on obchodzony w dniu 23 lutego.

(czytaj więcej)
0

Relacja między psami, a ich przewodnikami. Badania naukowe

Na terenie potulickiej jednostki odbyły się badania# służące zebraniu danych dotyczących relacji powstających między psami pracującymi w służbie mundurowej, a ich przewodnikami.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)