Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2024

Chojniczanka walczy o awans do 1. Ligi!

fot. powierzone

fot. powierzone

Chojniczanka Chojnice jest w ostatnich latach zespołem, który balansuje pomiędzy 1. i 2. Ligą. Chluba Grodu Tura w# obecnej kampanii występuje na poziomie 2. Ligi, ale jest zaangażowana w walkę o awans. Czy Chojniczanka wywalczy przepustkę do powrotu na poziom 1. Ligi?

Udana runda jesienna

Chojniczanka po 20 rozegranych meczach w pierwszej części sezonu ma na koncie 30 wywalczonych punktów. Strata tego zespołu do lidera z Kołobrzegu wynosi dokładnie 7 oczek, jednak warto podkreślić, że aktualnie plasują się oni na miejscu, które gwarantuje udział w barażach. Zasady rozgrywek 2. Ligi wskazują, że bezpośrednią przepustkę do wyższej klasy wywalczą dwa najlepsze zespoły, a trzecie miejsce zostanie wyłonione w barażach. Istnieją więc spore szanse na to, że Chojniczanka Chojnice do samego końca sezonu będzie uczestniczyć w walce o awans.

Spoglądając na występy tej drużyny w pierwszej części sezonu, trzeba zwrócić uwagę, że Chojniczanka o wiele lepiej punktowała w meczach domowych. Z 10 rozegranych spotkań przed własną publicznością na koncie tego zespołu znalazło się 19 wywalczonych punktów. Chluba Grodu Tura mogła się pochwalić również jedną z najlepszych defensywy, jeśli chodzi o mecze domowe, ponieważ jedynie KKS Kalisz stracił od nich mniej bramek przed własną publicznością.

Na wyjazdach nie wyglądało to jednak już tak kolorowo, ponieważ z 10 rozegranych meczów Chojniczanka przywiozła 11 punktów. Na koncie tego zespołu znajduje się również aż 16 straconych bramek, czyli ponad 2 razy więcej niż przed swoimi kibicami. To właśnie ten aspekt trzeba będzie poprawić, jeśli Chojniczanka Chojnice marzy o wywalczeniu bezpośredniej przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej w drugiej części sezonu. Dla porównania aktualny lider rozgrywek wywalczył aż o 7 punktów więcej w meczach na wyjeździe.

Jak bukmacher ocenia szanse na awans?

W tym momencie bukmacher uważa, że Chojniczanka Chojnice znajduje się w gronie głównych kandydatów do wywalczenia przepustki do wyższej klasy rozgrywkowej. W końcu jest to zespół mający spore doświadczenie z ostatnich lat, któremu udawało się awansować, aby później ponownie szybko wrócić na ten poziom. Aktualnie głównym kandydatem do wywalczenia awansu do 1. Ligi jest Kotwica Kołobrzeg, lecz za jej plecami jest wyrównana walka. Możliwe, że legalny bukmacher będzie zmieniać swoją ofertę w zależności od tego, jak poszczególne drużyny zaprezentują się w sparingach, a także jakich transferów dokonają podczas zimowego okienka. Na tym poziomie rozgrywkowym jeden czy nawet dwa konkretne ruchy mogą okazać się decydujące w grze o awans, a Kotwica prawdopodobnie nie skorzysta z usług Jakuba Rzeźniczaka w drugiej części rozgrywek.

Najnowsze wiadomości sportowe są dostępne na naszej stronie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Połowa szkolenia nowo wcielonych Terytorialsów. Wkrótce przysięga

To już połowa szkolenia nowo wcielonych# Terytoriasów w 82 batalionie lekkiej piechoty z Inowrocławia. Jest to bardzo intensywny element szkolenia podstawowego żołnierzy, który zakończy się złożeniem uroczystej przysięgi wojskowej 20 kwietnia br.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Światowy Dzień Trzeźwości. Jak alkohol wpływa na nasz organizm?

Co roku 15 kwietnia Światowa Organizacja Zdrowia apeluje#, aby przynajmniej w tym jednym dniu powstrzymać się od spożywania jakichkolwiek produktów alkoholowych. Chce tym samym zwrócić uwagę na problem alkoholizmu oraz zagrożeń zdrowotnych wynikających z nadużywania alkoholu. Według WHO alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Większe ryzyko niesie za sobą palenie tytoniu i nadciśnienie tętnicze. Ponad 60 rodzajów chorób i urazów ma związek ze spożywaniem alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)