Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2023

Awanse na wyższe stopnie służbowe. Uroczystość funkcjonariuszy

fot. Dariusz Wojciechowski, por. Justyna Sejdowska-Szrajber

fot. Dariusz Wojciechowski, por. Justyna Sejdowska-Szrajber

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w sali Pałacu #Hrabiny Potulickiej odbyło się uroczyste wręczenie funkcjonariuszom aktów nadania wyższych stopni służbowych, odznaczeń „Za zasługi dla więziennictwa” oraz Odznak Honorowych Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

Listopadowe awanse

Podczas uroczystości funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Potulicach wręczono akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia. Ponadto wręczono Odznaki Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Wręczono złotą i brązową odznakę „Za zasługi dla więziennictwa” nadaną przez Ministra Sprawiedliwości. W trakcie uroczystości awansowano w sumie 26 funkcjonariuszy na wyższe stopnie służbowe, w korpusie chorążych 6 osób, w korpusie podoficerskim 14 osób i w korpusie szeregowych 6 osób. Powyższe akty mianowania wręczył płk Robert Jóźwiak, Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu w asyście ppłk. Piotra Kijewskiego, Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach.

Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa

W trakcie uroczystości przyznano także 2 Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa oraz 6 Odznak XXV-lecia SOW. Powyższe wyróżnienia wręczył mjr Sebastian Kłosiński, Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa w asyście mjr Wojciecha Kobylarza, członka SOW.

Wyróżnienie

Uroczysta akademia stanowiła także okazję do złożenia wyrazów uznania funkcjonariuszowi Zakładu Karnego w Potulicach, sierż. Miłoszowi Kalata. Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu, płk Robert Jóźwiak w asyście Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, ppłk. Piotra Kijewskiego oraz Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią, insp. Rafała Makarewicza wręczył funkcjonariuszowi list gratulacyjny oraz wyróżnienie za udzieloną pomoc podczas wypadku komunikacyjnego.

Oprawa muzyczna

Przebieg uroczystości uświetniła swoim występem Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią pod batutą Pana Zbigniewa Rydelskiego.

W asyście pocztów sztandarowych

Godnej oprawy ton nadały poczty sztandarowe Zakładu Karnego w Potulicach oraz Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

Uroczystość

W uroczystości udział wzięli m.in.: Pan Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski, Pan Krzysztof Błoński - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, Pan Grzegorz Ksobiak- Sołtys Potulic.  Przedstawicielem wymiaru sprawiedliwości był Pan Dariusz Steppa – Przewodniczący V Wydziału Penitencjarnego Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Wśród przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb mundurowych gościliśmy insp. Rafała Makarewicza, Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią, st. bryd. Sławomira Murawskiego – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, Pana Romana Frąckowiaka – Komendanta Straży Miejskiej w Nakle nad Notecią, Pana Grzegorza Gusta – Nadleśniczego Nadleśnictwa Szubin, Pana Piotra Płotkę - Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Sadkach oraz Pana Krzysztofa Rogalskiego – Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Potulicach. Wśród obecnych gości była Pani Monika Schulz-Kraińska – Dyrektor Zespołu Szkół im. „Dzieci Potulic” w Potulicach, Pani Alicja Jaśkowiak – Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Chroboczka w Szubinie, Pan Kazimierz Toczko – Dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią. W uroczystościach wzięła także udział Pani Agnieszka Jassel – Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nakle nad Notecią oraz Pan Piotr Poziomski – Prezes Zarządu Serwispalet. Obecny był także Pan Jerzy Krzemiński – Prezes Związku Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych, Pan Leszek Grzeliński – Przedstawiciel Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę, Pan Zbigniew Bryś – Przewodniczący Koła Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej przy Zakładzie Karnym w Potulicach, Przewodniczący Związków Zawodowych Zarządu Okręgowego w Bydgoszczy, Pan Arkadiusz Szymczak oraz Przewodniczący Związków Zawodowych w ZK Potulice, Pan Marcin Wawrzyniak. Podczas uroczystości obecny był ks. Maciej Szmytowski – proboszcz parafii w Potulicach, kapelan ZK Potulice. Uroczystość zgromadziła także byłych dyrektorów potulickiej jednostki penitencjarnej oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy wraz z rodzinami.

Ppłk Piotr Kijewski, gratulując awansowanym, podkreślił:

W tych wyjątkowych okolicznościach kieruję do Was – Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze szczególne słowa najwyższego uznania za Wasze poświęcenie i zaangażowanie w realizację zadań służbowych. Wasza codzienna służba, w którą na stałe wpisane są ryzyko i trud, nieustająco stawia przed Wami nowe wyzwania. Służba Więzienna to formacja, której funkcjonariusze gotowi są wykonywać swoje zadania służbowe w każdych warunkach, niejednokrotnie z narażeniem swojego zdrowia. Z dumą i podziwem obserwuje, jak funkcjonariusze Zakładu Karnego w Potulicach, ramię w ramię z innymi służbami, podejmują działania mające na celu ochronę naszego społeczeństwa i zapewnienie im bezpieczeństwa. Gratuluję wszystkim odznaczonym i awansowanym, a za Wasz profesjonalizm i zaangażowanie serdecznie dziękuję. Przy tej okazji życzę także nieustającej satysfakcji ze służby, którą wypełniacie dla dobra i bezpieczeństwa obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, wsparcia ze strony Waszych najbliższych oraz dobrego zdrowia i szczęścia w życiu osobistym”.

Gratulacje i życzenia

Wszystkim awansowanym i odznaczonym serdecznie gratulujemy i życzymy pomyślności i wytrwałości w realizacji zawodowych zamierzeń, aby dalsza praca zawodowa stanowiła dopełnienie życiowych osiągnięć i dawała osobistą satysfakcję.

Materiał: por. Justyna Sejdowska-Szrajber

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 22 27

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zaplanowane działania Straży Miejskiej w Nakle. Akcja "Bezpieczne wakacje"

Nad spędzaniem wolnego czasu w okresie letniego# wypoczynku przez dzieci i te mniejsze oraz również te nieco starsze po raz kolejny zadba w gminie Nakło nad Notecią Straż Miejska.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)