Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2022

Zapowiedź 5. kolejki Ekstraklasy!

fot. powierzone

fot. powierzone

Piąta seria gier na boiskach Ekstraklasy rozpocznie się już w# najbliższy piątek o godzinie 18. Zainaugurują ą piłkarze Miedzi Legnica, a także Zagłębie Lubin, którzy zmierzą się w pojedynku derbowym. 2 godziny później dojdzie do hitowej rywalizacji w Łodzi, gdzie Widzew podejmie Legię Warszawa. Co ciekawego znajdziesz w ofercie zakładów bukmacherskich?

Miedź Legnica vs Zagłębie Lubin

Beniaminek z Legnicy z pewnością nie zaliczy początku tego sezonu do udanych. Miedź po 3 rozegranych meczach ma na koncie tylko jeden punkt, co jest sporym rozczarowaniem biorąc pod uwagę oczekiwania. Zdaniem wielu postronnych ekspertów ta drużyna dokonała najciekawszych wzmocnień w letnim okienku transferowym, ale na ten moment nie przekładają się one na boiskowe wydarzenia.

Pod kątem typowania zakładów bukmacherskich warto podkreślić, że Miedź Legnica to na ten moment druga najgorsza defensywa w całej lidze. Więcej bramek od nich na ten moment straciła jedynie Warta Poznań.

Zagłębie Lubin do końca poprzedniego sezonu walczyło o utrzymanie w Ekstraklasie. Ostatecznie tę misję piłkarzom Piotra Stokowca udało się zrealizować po zwycięstwie w domowej rywalizacji z Rakowem Częstochowa. Celem na ten sezon bez wątpienia było poprawienie rezultatu z poprzedniej kampanii i brak stresu na finiszu rozgrywek. Na ten moment po 4 rozegranych spotkaniach piłkarze tego zespołu wywalczyli 5 punktów. Trzeba przyznać, że jest to całkiem niezły rezultat, biorąc pod uwagę jakość przeciwników, z jakimi mieli okazję się zmierzyć. Pod kątem typowania zakładów bukmacherskich z udziałem tego zespołu warto podkreślić, że Zagłębie Lubin w każdym z 4 rozegranych meczów nie zanotowało w wyniku + 2,5 gola.

Widzew Łódź vs Legia Warszawa

Zakłady bukmacherskie dostępne na takiej stronie jak pzbuk.pl są już dzisiaj gotowe na mecze w ramach 5. kolejki, również na spotkanie Widzewa z Legią!

Przed rozpoczęciem tego sezonu te drużyny były na dwóch zupełnie przeciwległych biegunach, jeśli chodzi o przewidywania zakładów bukmacherskich. Legia Warszawa była typowana do walki o mistrzostwo Polski, natomiast Widzew Łódź był skazywany na spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Na początku sezonu różnica pomiędzy tymi drużynami nie jest jednak tak duża, jak wskazywały na to przewidywania zakładów bukmacherskich.

Widzew do tej pory wywalczył 4 punkty, a Legia Warszawa jest od nich lepsza o 3 oczka. Warto również podkreślić, że piłkarze beniaminka do tej pory rozegrali tylko jeden mecz domowy i nie wywalczyli w nim choćby jednego punktu. Negatywne statystyki w meczach wyjazdowych mają również piłkarze z Warszawy. Legia do tej pory rozegrała 2 ligowe delegacje i wywalczyła w nich zaledwie jeden punkt. Która z drużyn przełamie się w najbliższy piątek?

Więcej na temat sportu przeczytasz tutaj!


Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Materiał partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)