Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2020

Ranking miejsc, gdzie warto uczyć się języka niemieckiego

Język niemiecki na pozór wydaje się bardzo trudny do przyswojenia. Odpowiednia metodyka i dopasowany do umiejętności kurs sprawiają jednak, że# nauka jest znacznie łatwiejsza, a nawet przyjemna. Zwłaszcza, jeśli połączy się ją z wyjazdem za naszą zachodnią granicę. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest kurs niemieckiego w Niemczech.

Kierunek? Zachód

W dobie powszechnej znajomości angielskiego warto jest zainwestować w drugi język obcy. Poszerza to możliwości już na etapie szkolnym, z pewnością przyda się także w przyszłym życiu zawodowym. Polskie firmy bardzo często współpracują z zachodnimi sąsiadami, pojawia się również coraz więcej niemieckich inwestycji w Polsce. Z pewnością nauka tego języka ma dużą przyszłość. Warto zatem odwiedzić ciekawe miejsca za Odrą. Z pewnością jednym z lepszych kierunków, jakie można obrać na kurs niemieckiego w Niemczech jest Berlin. Ta wielomilionowa stolica przyciąga co roku całe rzesze turystów ze względu na architekturę, historię, ale i nowoczesność. Można również udać się bardziej na zachód, biorąc lekcje w popularnej wśród Polaków Kolonii czy wielkim mieście Frankfurcie. Każda z tych destynacji ma wiele zalet, wybór uzależnić należy od rodzaju kursu.

A może Bawaria?

Jeśli gustujemy w tradycyjnej architekturze i chcemy poznać Niemcy od podszewki, dobrym rozwiązaniem będzie kurs w Monachium. Jest to piękne, stare miasto położone u podnóża Alp. Świetna, południowoniemiecka kuchnia i serdeczność mieszkańców z pewnością umilą nam pobyt w tej malowniczej miejscowości. Monachium to również świetnie wyszkolona kadra nauczająca języka niemieckiego, a także przygotowane i dopracowane z niemiecką precyzją kursy o różnej intensywności

Ferie zimowe w Alpach

A gdyby tak połączyć ferie zimowe z nauką języka niemieckiego i wyjazdem narciarskim? Dzięki kursowi w Radolfzell jest to możliwe! Ta malownicza alpejska miejscowość specjalizuje się w wyjazdach narciarsko-językowych. To połączenie niezapomnianych ferii zimowych spędzonych na białym szaleństwie z intensywną nauką języka niemieckiego. Bardzo często przydaje się to, zwłaszcza w przerwie międzysemestralnej. Polecamy to rozwiązanie zapalonym narciarzom, z pewnością docenią uroki Radolfzell, a dobrze natlenione głowy lepiej będą przyswajać lekcje!

Podsumowując, nie ma skuteczniejszej metody na naukę języka niemieckiego od wyjazdowego kursu. Potwierdzi to każdy, kto chociaż raz zdecydował się na taką szkołę. Jest to bowiem również szkoła samodzielności i pokonywania swoich własnych barier.

Artykuł Sponsorowany- Materiał Partnera

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)