Dziś mamy 15 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

15 października 2012
Siatkówka: NTS Trójka Nakło

Pierwsze przetarcie młodziczek

W sobotę 13 października w sali Gimnazjum nr 3 odbył się inauguracyjny turniej młodziczek w sezonie 2012/2013. Zespół NTS-u podejmował UKS Culmen Chełmno i TPS Tucholanin Tuchola.#

W pierwszym meczu spotkały się zespoły przyjezdne. Zawodniczki UKS Culmen Chełmno pokonały rywalki z Tucholi 2:0 (25:23, 25:14). Po tym spotkaniu na parkiet wybiegły nakielanki i zmierzyły się z drużyną Culmenu. Słabo wypadł ten mecz siatkarkom NTS-u. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że dla większej części zespołu był to pierwsze starcie o ligowe punkty. W pierwszym secie Chełmno szybko osiągnęło przewagę i nie oddało jej do końca. W drugim nakielanki zagrały znacznie lepiej. Początek był wyrównany. Później NTS wyszedł nawet na prowadzenie 10:6. Niestety, za chwilę na tablicy pojawił się remis 11:11. Zawodniczki NTS-u toczyły wyrównaną walkę do stanu 14:15, ale w końcówce seta zdecydowanie lepsze były zawodniczki gości i pewnie wygrały do 18 i całe spotkanie 2:0 (25:10, 25:18).

W ostatniej potyczce tego dnia o 2. miejsce w turnieju spotkały się NTS i TPS. Od początku pierwszego seta zawodniczki z Tucholi osiągnęły kilkupunktową przewagę. Nakło przegrywało już nawet 7:12, 9:15 i 12:18. Zawodniczki NTS-u odrobiły straty (16:18), ale za chwilę znów przegrywały 16:21. Po zdobyciu 17. punktu (17:21) na zagrywkę weszła Paulina Grudzińska. Trudny serwis i waleczność pozostałych zawodniczek pozwoliły naszym siatkarkom wygrać seta do 22. W drugiej partii NTS wygrywał kilkoma punktami praktycznie przez całego seta i dość pewnie zwyciężył do 20. Końcowy wynik to 2:0 (25:22, 25:20).

Dzięki turniejowemu zwycięstwu zespół z Chełmna awansował do drugiej ligi młodziczek, NTS pozostał w III, a Tucholanin spadł do IV. Druga kolejka spotkań zostanie rozegrana 27 października.