Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

25 marca 2021

Kurtka damska w miasto i góry

Decydując się na eskapadę w górach, musimy pomyśleć przede wszystkim o# zaopatrzeniu się w odpowiednią odzież oraz potrzebne akcesoria. Najważniejsze jest, aby były to rzeczy wygodne, które sprawdzą się w każdych warunkach. Doskonałym przykładem na to jest wybór kurtki - ponieważ należy zakupić adekwatną do pory roku, warto jest postawić na uniwersalność, a więc możliwość założenia jej zarówno podczas wyjazdu w góry, jak również na wyjście w miasto.

 

Kurtka damska w miasto i w góry - jaki typ warto wybrać?

Kurtka na wyjazd w góry przede wszystkim powinna być wiatroszczelna i przeciwdeszczowa, ponieważ nigdy nie wiadomo, na jaką pogodę trafimy. We wszystkich sklepach sportowych dostępne są trzy główne typy kurtek outdoorowych: softshell, hardshell oraz windstopper. Dokonując wyboru trzeba mieć jednak na uwadze, że pierwszy typ kurtki nie jest w stanie zapewnić nam pełnej ochrony przed deszczem. To właśnie on powinien stanowić główny obiekt naszego zainteresowania.

Softshell a hardshell - podstawowe różnice

Na pierwszy rzut oka, wszystkie kurtki softshellowe oraz hardshellowe są do siebie podobne. Można jednak zauważyć, że kurtka typu softshell jest bardziej elastyczna, cieńsza i lżejsza, w związku z czym polecana jest przede wszystkim do użytkowania w porze letniej. Zapewnia wysoki komfort termiczny, idealnie dopasowuje się do ciała i nie ogranicza ruchów, jednak nie posiada warstwy chroniącej przed deszczem. Ze względu na lepsze pozbywanie się ciepła, jest to idealna propozycja dla osób aktywnych fizycznie. Jeśli jednak poszukujemy kurtki, która sprawdzi się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach, rozsądniejszym wyborem będzie hardshell, czyli typowa kurtka przeciwdeszczowa, która doskonale chroni także przed wiatrem. Ponieważ nie posiada izolacji, może być użytkowana przez cały rok. Co więcej, posiada także właściwości oddychające. Stanowi ona zatem nie tylko dobry zakup na wyjazd w góry, ale także może być użytkowana na co dzień - w celu zapewnienia sobie ochrony przed nagłym deszczem, burzą czy wiatrem. Chcąc dowiedzieć się, jak prezentuje się poszczególne kurtki, wystarczy wpisać tę frazę w wyszukiwarkę internetową - wśród wyników wyszukiwania pojawia się np. kurtka damska na e-horyzont.pl

Dla kogo przeznaczone są kurtki hardshellowe?

Kurtka tego typu jest doskonałą propozycją dla wszystkich osób lubiących aktywny tryb życia. Na rynku dostępne są kolekcje zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Rewelacyjnym wyborem dla niego będzie kurtka męska ze strony sklep.jack-wolfskin.pl. Takie kurtki jak te zapewniają nie tylko ochronę przed niekorzystną pogodą, ale przede wszystkim są estetyczne, wygodne i posiadają dobre parametry techniczne.

Pomimo że podane przykłady kurtek służą głównie podczas długodystansowych pieszych wędrówek w górach i w terenie, są one bardzo uniwersalne, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby stała się naszym stałym towarzyszem - także podczas wycieczki rowerowej, porannego joggingu czy zwykłego wyjścia w miasto. Chcąc wybrać najlepszą propozycję dla siebie, warto wziąć pod uwagę nie tylko porę roku czy cel wyprawy, ale także mieć na uwadze, że tego typu kurtki nie posiadają izolacji, więc stanowią jedynie warstwę wierzchnią - ochronną. Nie są to kurtki z wypełnieniem, więc porą jesienną lub zimową zawsze należy założyć coś cieplejszego pod spód.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)