Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2022

Jak przekonać pracodawcę do pracy zdalnej?

fot. powierzone

fot. powierzone

Chciałbyś realizować obowiązki zawodowe w domu, ale# Twój szef jak dotąd nie zaproponował zdalnego trybu pracy? Możesz go do tego przekonać, przywołując odpowiednie argumenty. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w pracy zdalnej jest bardzo dobra organizacja i systematyczność.

Czy tryb zdalny sprawdzi się w praktyce?

Zanim zaproponujesz szefowi przejście na tryb zdalny, zastanów się, czy rzeczywiście taka forma pracy sprawdzi się w przypadku Twojego stanowiska. Warto podkreślić, że obecnie bardzo wiele firm pozwala swoim pracownikom na realizację obowiązków zawodowych w domowym zaciszu. Widać to również na podstawie ofert udostępnianych na portalu Pracuj.pl. Przede wszystkim ta forma zatrudnienia świetnie sprawdza się w przypadku osób, które wykonują swoje obowiązki na komputerze. Jeśli zatem nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi do realizacji przydzielonych zadań, możesz zasugerować pracodawcy przejście na tryb zdalny.

Dobra organizacja – podstawa w pracy zdalnej

Wielu pracodawców unika przejścia na tryb zdalny, obawiając się, że zatrudnione osoby nie będą pracować w domu wystarczająco efektywnie. Możesz przekonać swojego szefa, że na pewno lepiej poradzisz sobie z dobrą organizacją pracy i będziesz realizować powierzone zadania w ustalonym terminie. Warto wspomnieć o tym, że zdalny tryb jest dla Ciebie korzystniejszym rozwiązaniem ze względu na oszczędność czasu – nie musisz tracić go na codzienne dojazdy do biura. Dzięki temu możesz rozpocząć pracę szybciej i być w pełnej dyspozycji. Dla pracodawcy takie argumenty mogą okazać się kluczowe.

Zadbaj o stały kontakt z pracodawcą

Jeśli Twój szef obawia się, że zdalny tryb pracy poskutkuje utratą kontroli nad wykonywanymi przez Ciebie obowiązkami, przekonaj go o utrzymaniu stałej łączności. Wystarczy zainstalować na komputerze specjalny komunikator, który pozwala na kontakt w każdej chwili. Dzięki temu pracodawca będzie na bieżąco mógł sprawdzać postępy w pracy. Komunikacja online umożliwi także wyznaczanie kolejnych zadań oraz współpracę z pozostałymi osobami zatrudnionymi przy danym projekcie.

Podsumowanie

Zastanów się, czy warto przenieść się na pracę zdalną, i spróbuj przekonać do tego pomysłu swojego szefa. Obecnie coraz więcej firm zatrudnia pracowników w tym trybie, odkrywając realne korzyści płynące z tego rozwiązania.

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)