Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

15 września 2021

Wielki sukces szachisty z gminy Kcynia. Olaf wyróżniony przez Polski Związek Szachowy

fot. pow.

fot. pow.

Wytrwała praca, treningi i udział w licznych turniejach szachowych# przełożyły się na wielki sukces szachisty z gminy Kcynia – Olafa Jagodzińskiego. W minionym tygodniu Komisja Klasyfikacji i Ewidencji Polskiego Związku Szachowego przyznała uczniowi szubińskiego LO pierwszą kategorię krajową centralną.

Tytuły i kategorie szachowe są wykładnikiem maksymalnego wyniku sportowego, osiągniętego przez szachistę. Obecnie Olaf Jagodziński jest jedynym juniorem w powiecie nakielskim, posiadającym pierwszą kategorię. To wyjątkowe osiągnięcie. Zdobycie tytułów i kategorii obwarowane jest znaczną liczbą warunków. Uzyskanie pierwszej kategorii centralnej wymaga od zawodnika solidnej gry na wysokim poziomie. Tytuły i kategorie szachowe przyznawane są dożywotnio. O wypełnieniu pełnej normy na pierwszą kategorię krajową zadecydował turniej Olafa rozegrany w minionym tygodniu w województwie mazowieckim. Olaf walczył o XI Hetmańską Buławę Puszczy Mariańskiej i stanął na podium. Zawody trwały dwa dni. Mieszkaniec gminy Kcynia uzyskał ranking - 2016. Tym samym potwierdził normę na pierwsza kategorię. Wcześniej wypełnił częściową normę w Poznaniu i w Warszawie.

Na uwagę zasługuje fakt, że Olafowi udaje się doskonale pogodzić treningi i zawody szachowe z nauką w szkole. Mieszkaniec Miastowic jest także bardzo dobrym uczniem. Doskonale radzi sobie z przedmiotami ścisłymi jak i humanistycznymi. Od dwóch lat jest stypendystą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Talent szachowy Olafa docenił także Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. W grudniu minionego roku Kapituła Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk” podjęła uchwałę o przyznaniu stypendiów siedmiu sportowcom, wśród których znalazł się Olaf. To dzięki temu młody mieszkaniec Miastowic może rozwijać swoją pasję. Liczny udział w turniejach na terenie całej Polski i treningi wymagają oprócz zaangażowania zawodnika także znacznych nakładów finansowych. Olafowi życzymy kolejnych sukcesów.

Materiał: Paweł Czecki

Autorartykułu nie wyraża zgody na jego komentowanie.

Oceń artykuł: 42 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)