Dziś mamy 9 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

05 października 2022

Szachowe mistrzostwa rozegrane. Wręczono puchary i nagrody

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

W dniach 1-2 października 2022 roku w Hali Widowiskowo# – Sportowej w Mroczy odbyły się 75 Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych pod Patronatem Honorowym Ministra Łukasza Schreibera oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego – Mikołaja Bogdanowicza.

Organizatorami wydarzenia byli: Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy FENIKS w Mroczy.
W mistrzostwach uczestniczyli: minister Łukasz Schreiber, wicewojewoda kujawsko-pomorski - Radosław Kempinski, przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński, zastępca burmistrza Mroczy – Waldemar Chudzik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Okonek, radny Rady Miejskiej – Marcin Klebs, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy – Marian Wiśniewski oraz sekretarz i przewodniczący Komisji Historycznej Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego – Piotr Szybowicz.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się weryfikacją uczestników turniejów grupy A, B i C. O godzinie 10.15 oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali: minister Łukasz Schreiber, wicewojewoda kujawsko-pomorski Radosław Kempinski oraz zastępca burmistrza Waldemar Chudzik. Po oficjalnym otwarciu i odprawie technicznej, zawodnicy przystąpili do gry. Turniej tego dnia zakończył się o godzinie 19.00 Drugiego dnia zawody trwały od godziny 9.00 do 14.45 i zakończyły się wręczeniem nagród z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy Jarosława Odrobińskiego, zastępcy burmistrza Waldemara Chudzika, radnego Rady Miejskiej w Mroczy Marcina Klebsa oraz dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy Mariana Wiśniewskiego.

Wyniki szczegółowe Turnieju Open A
1.Piotr Szybowicz
2.Mariusz Darowicki
3.Bartosz Przybylski
4. Wiktor Hałuja
5. Tomasz Theuss

Wyniki szczegółowe Turnieju Open B
1. Jakub Makarewicz
2. Krzysztof Warda
3. Mateusz Nowak
4. Marcin Rydzyński
5. Jakub Kulpiński

Wyniki szczegółowe Turnieju Open C
1. Waldemar Kutzner KS KORONA Zakrzewo
2. Piotr Król MLKS "Tucholanka" Tuchola
3. Jakub Jagodzinski Miasteczko Krajeńskie
4. Karol Królikowski Rogowo
5. Patryk Kamiński KSz "Gambit" Świecie
6. Wojciech Mrozowicz KS Royal Chess Bydgoszcz
7. Wiktor Klimacki KSz "Gambit" Świecie
8. Grzegorz Nalewajski Kcynia
9. Oliver Kęsik Bydgoszcz
10. Maksymilian Witkowski KSz "Gambit" Świecie

Łącznie w 75. Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Klasycznych w Mroczy wzięło udział 79 uczestników. Głównym sędzią zawodów był Mirosław Kozielski, funkcję sędziego pomocniczego pełnił natomiast Mikołaj Włoch. Warto podkreślić, że zwycięzcy miejsc I-III pochodzą z powiatu nakielskiego.
Podczas trwania mistrzostw wszyscy zebrani mięli okazję podziwiać bogatą kolekcję szachów Edwarda Kulskiego, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Materiał: Kinga Łusiak/ UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 184 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)