Dziś mamy 20 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Zakończenie Tygodnia Bibliotek. Dzieci poznały tajemnicę biblioteki

fot.pow

fot.pow

W ramach kończącego się Tygodnia Bibliotek w filii bibliotecznej w Paterku# odbyły się już ostatnie zajęcia przygotowane specjalnie dla najmłodszych czytelników z miejscowego przedszkola. Grupa „Biedroneczek” z panią Alicją Dembińską oraz „Pszczółki” wraz z paniami Dorotą Król i Agnieszką Przygodą poznawały tajemnice biblioteki.

Mali goście dowiedzieli się czym różnią się od siebie książki dla dzieci oraz sprawdzały czy są ciężkie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się książka, która sięgała maluchom  prawie do ramion. Okazało się, że zasady dbania o książki są dzieciom bardzo dobrze znane. Dla większości wizyta w naszej bibliotece nie była pierwszą, co nas bardzo cieszy.

 Dzieci poznały również głównego bohatera spotkania – szczurołapa z Hameln, który za pomocą czarodziejskiej melodii wygrywanej na flecie oswobodził miasto z plagi szczurów. W dniu spotkania  bibliotekę także opanowały te gryzonie. Były to papierowe figurki wskazujące wejście do biblioteki oraz pluszaki wędrujące z rąk do rąk  podczas czytania bajki.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości ...oczywiście ukryte w papierowych figurkach szczurków.

Wszystkim przedszkolakom oraz ich opiekunkom serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach z okazji Tygodnia Bibliotek oraz za piękne kwiaty, które upiększą naszą bibliotekę .

materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)