Dziś mamy 18 września 2019, środa, imieniny obchodzą:

24 maja 2019

Zakończenie Tygodnia Bibliotek. Dzieci poznały tajemnicę biblioteki

fot.pow

fot.pow

W ramach kończącego się Tygodnia Bibliotek w filii bibliotecznej w Paterku# odbyły się już ostatnie zajęcia przygotowane specjalnie dla najmłodszych czytelników z miejscowego przedszkola. Grupa „Biedroneczek” z panią Alicją Dembińską oraz „Pszczółki” wraz z paniami Dorotą Król i Agnieszką Przygodą poznawały tajemnice biblioteki.

Mali goście dowiedzieli się czym różnią się od siebie książki dla dzieci oraz sprawdzały czy są ciężkie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się książka, która sięgała maluchom  prawie do ramion. Okazało się, że zasady dbania o książki są dzieciom bardzo dobrze znane. Dla większości wizyta w naszej bibliotece nie była pierwszą, co nas bardzo cieszy.

 Dzieci poznały również głównego bohatera spotkania – szczurołapa z Hameln, który za pomocą czarodziejskiej melodii wygrywanej na flecie oswobodził miasto z plagi szczurów. W dniu spotkania  bibliotekę także opanowały te gryzonie. Były to papierowe figurki wskazujące wejście do biblioteki oraz pluszaki wędrujące z rąk do rąk  podczas czytania bajki.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodkości ...oczywiście ukryte w papierowych figurkach szczurków.

Wszystkim przedszkolakom oraz ich opiekunkom serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach z okazji Tygodnia Bibliotek oraz za piękne kwiaty, które upiększą naszą bibliotekę .

materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)