Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 lutego 2019

Zabiegi pielęgnacyjne pomników przyrody. Ustalono zakres prac

fot. arch.

fot. arch.

Do 28 sierpnia w gminie Nakło zostaną przeprowadzone zabiegi pielęgnacyjne i #konserwacyjne pomników przyrody. Uchwałę w tej sprawie podjęto na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody rada gminy jest obowiązana utrzymywać w należytym stanie tereny zieleni i zadrzewienia. W tym celu uzgadnia zakres prac do wykonania. Pierwszym krokiem ku temu są oględziny pomników przyrody, których 14 stycznia dokonał pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Nakle. Potwierdzono zasadność przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych drzew, gdyż posiadają posusz w koronie oraz
niebezpiecznie zwisające konary.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Nakle podjęto w tej kwestii uchwałę. Uzgodniono przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych na 3 szt. drzew:
- dąb szypułkowy - Trzeciewnica, dz. nr 536,
- platan klonolistny- Nakło nad Notecią, dz. nr 1861,
- dąb bezszypułkowy - Występ, dz. nr 230/4,
- dąb szypułkowy - Nakło nad Notecią, dz. nr 443/15,
- dąb szypułkowy - Nakło nad Notecią, dz. nr 1836/8.

Prace polegać będą na usunięciu obumarłych konarów, posuszu z koron drzew oraz chorych gałęzi wraz z ich korekcją oraz oczyszczeniu terenu w bezpośrednim sąsiedztwie pielęgnowanych drzew po pracach pielęgnacyjnych.

Zabiegi zostaną przeprowadzone w terminie do 28 sierpnia 2019 roku.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Ekolog, w dniu 12-02-2019 07:58:54 napisał:

  Może Wielka Rada weźmie się w końcu za sadzenie nowych drzew a nie podejmuje uchwałę o pielęgnacji 5 sztuk. Fakt że to są może ostatnie drzewa których w Nakle nie wycięto!!! Ale w sumie - nie taniej byłoby je usunąć i ułożyć tam piękną kostkę .....

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Nakielanin, w dniu 12-02-2019 11:08:49 napisał:

  A propos drzew. Czy 2 lata to za mało by usunąć karpy z cmentarza żołnierzy radzieckich ? Tu nie chodzi o politykę i sympatię. Chodzi o szacunek do tego miejsca. Panowie włodarze - WSTYD

  odpowiedz

  • 1 (1)

  ala, w dniu 12-02-2019 17:09:02 napisał:

  A może by się któryś urzędnik przeszedł wzdłuż nowej nakielskiej obwodnicy i policzył, ile drzew trzeba ponownie nasadzić. Kilka sztuk jest suchych, połamanych.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  o jejku, w dniu 12-02-2019 18:04:30 napisał:

  Szanowni radni należy dbać o parki ,tyle drzew zostało wyciętych trzeba to wyrównać sadząc nowe!Ekipa robót publicznych jest ,dać im drzewka i niech sadzą!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Koko, w dniu 17-02-2019 21:50:26 napisał:

  Jak wyglądają parki p.Burmistrzu kiedy sadzimy ale nie piec sztuk.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Remonty mieszkań
Kalkulatory
od 6,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
MEBLE PIOTR PASIEKA
Botox i wypełniacze
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Produkty instax
od 37,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)