Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

27 października 2020

Wojsko w szpitalu zespolonym w Toruniu. Wsparcie działań antykryzysowych

fot. szer. Paulina Ozdowska

fot. szer. Paulina Ozdowska

Od pomiaru temperatury, pierwszego monitoringu dostępu do# placówek medycznych, transportu i rozładunku medykamentów, sprzętu oraz dowozu pacjentów na dializy, organizacji i wsparcia punktów poboru wymazów, dekontaminacji pomieszczeń poprzez logistyczne zaopatrzenie placówek samorządowych, szkół, ośrodków wsparcia dla seniorów i instytucji wojskowych – to przedstawiony w telegraficznym skrócie zakres działań żołnierzy 8. Kujawsko – Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez Wojska Obrony Terytorialnej. Żołnierze 8.K-PBOT są obecni w 18 placówkach medycznych, wspierając szpitale, przychodnie i punkty wymazowe oraz tzw. drive thru, DPSach, Kujawsko – Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, Stacjach Sanitarno – Epidemiologicznych, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszędzie tam, gdzie pojawia się oliwkowy beret, w znacznym stopniu odciążani są medycy oraz pracownicy, którzy mogą skupić się na swoich zadaniach.

Wnioski o wsparcie wojska to czasem jednorazowe działanie jak np. dekontaminacja pomieszczań, natomiast co raz częściej to wsparcie przybiera formę stałego nadzoru i ciągłego zaangażowania we wskazany obszar. I tak jest właśnie w sytuacji kujawsko – pomorskich terytorialsów skierowanych do pomocy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu. W systemie 24h służby, podzieleni na 3 zmiany, w 2 osobowe zespoły dbają o ciągłość dostaw butli z tlenem na terenie całego szpitala.

Każdego dnia w bezpośrednie przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się Covid-19 na obszarze Województwa Kujawsko - Pomorskiego zaangażowanych jest od 80 do 100 żołnierzy 8.K-PBOT.

Materiał: szer. Paulina Ozdowska - Rzecznik Prasowy 8.K-PBOT 

Oceń artykuł: 10 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    WKU, w dniu 28-10-2020 09:43:03 napisał:

    Dlaczego nie jest użyte wojsko tylko ściąga się ochotników to są przecież dodatkowe koszty

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa hal
Budowa magazynów
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)