Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

21 kwietnia 2019

W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy osób. Pożegnano Tadeusza Balcera

fot. MM

fot. MM

20 kwietnia na nakielskim cmentarzu parafialnym przeprowadzono pogrzeb emerytowanego, # długoletniego strażaka Tadeusza Balcera.

W ceremonii pogrzebowej, która przypadła dokładnie w Wielką Sobotę uczestniczyła m.in. rodzina zmarłego w wieku 80 lat Tadeusza Balcera, a także jego przyjaciele oraz strażacy zawodowi i ochotnicy. Oficjalnego pożegnania zmarłego dokonał dawny komendant PSP w Nakle st. bryg. w stanie spoczynku Roman Kłos. - Żegnamy dziś człowieka, który pozostając wiernym strażackiemu zawołaniu „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Tadeusz Balcer swoją służbę rozpoczął 1 marca 1962 roku. W nakielskiej straży realizował zadania mechanika kierowcy, a następnie ratownika kierowcy. Po 30 latach służby 22 listopada 1992 roku przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Jego ogromne zaangażowanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz wieloletnie doświadczenie w służbie przełożyły się na wymierne efekty w postaci solidnie przygotowanych do służby młodych strażaków. Służba starszego ogniomistrza w stanie spoczynku Tadeusza Balcera charakteryzowała się przede wszystkim pełnym oddaniem i szczególną dbałością o zapewnienie wysokiego poziomu przy wykonywaniu zadań służbowych. Współpracownikom szczególnie w pamięci zapadła jego uczciwość i aktywność na każdym odcinku życia zawodowego i społecznego, a także niezwykła umiejętność wspierania w potrzebie drugiego człowieka. Uznawany był za osobę wysoce odpowiedzialną i solidną, poświęcającą się w pełni przy realizowaniu zadań. Jego postawę bardzo wysoko oceniali przełożeni. Dzięki bogactwu doświadczenia zawodowego i umiejętnością współpracy z innymi, zyskał szacunek wśród młodszych kolegów. Za swoją wzorową postawę funkcjonariusza pożarnictwa, był wielokrotnie nagradzany i odznaczany zarówno odznaczeniami państwowymi jak i resortowymi, m.in. brązowym i srebrnym „Krzyżem Zasługi”, brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, odznaką „Wzorowy Funkcjonariusz Pożarnictwa”, złotym medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, dyplomem komendanta głównego straży pożarnej, odznaką „Wzorowego Kierowcy oraz odznaką „Zasłużony Dla Ligi Obrony Kraju”. W imieniu nakielskich strażaków zarówno zawodowych, jak i ochotników chciałbym jeszcze raz podziękować ci za inicjatywę i ufundowanie przez ciebie i twoją rodzinę kamienia pamięci nakielskich strażaków, który posadowiony jest na tym cmentarzu. Pamięć o tobie Tadeuszu zawsze zostanie z nami – powiedział..

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble pokojowe
Wypożyczalnia samochodów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Makijaż ślubny
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)