Dziś mamy 24 lipca 2019, środa, imieniny obchodzą:

21 kwietnia 2019

W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy osób. Pożegnano Tadeusza Balcera

fot. MM

fot. MM

20 kwietnia na nakielskim cmentarzu parafialnym przeprowadzono pogrzeb emerytowanego, # długoletniego strażaka Tadeusza Balcera.

W ceremonii pogrzebowej, która przypadła dokładnie w Wielką Sobotę uczestniczyła m.in. rodzina zmarłego w wieku 80 lat Tadeusza Balcera, a także jego przyjaciele oraz strażacy zawodowi i ochotnicy. Oficjalnego pożegnania zmarłego dokonał dawny komendant PSP w Nakle st. bryg. w stanie spoczynku Roman Kłos. - Żegnamy dziś człowieka, który pozostając wiernym strażackiemu zawołaniu „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Tadeusz Balcer swoją służbę rozpoczął 1 marca 1962 roku. W nakielskiej straży realizował zadania mechanika kierowcy, a następnie ratownika kierowcy. Po 30 latach służby 22 listopada 1992 roku przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Jego ogromne zaangażowanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz wieloletnie doświadczenie w służbie przełożyły się na wymierne efekty w postaci solidnie przygotowanych do służby młodych strażaków. Służba starszego ogniomistrza w stanie spoczynku Tadeusza Balcera charakteryzowała się przede wszystkim pełnym oddaniem i szczególną dbałością o zapewnienie wysokiego poziomu przy wykonywaniu zadań służbowych. Współpracownikom szczególnie w pamięci zapadła jego uczciwość i aktywność na każdym odcinku życia zawodowego i społecznego, a także niezwykła umiejętność wspierania w potrzebie drugiego człowieka. Uznawany był za osobę wysoce odpowiedzialną i solidną, poświęcającą się w pełni przy realizowaniu zadań. Jego postawę bardzo wysoko oceniali przełożeni. Dzięki bogactwu doświadczenia zawodowego i umiejętnością współpracy z innymi, zyskał szacunek wśród młodszych kolegów. Za swoją wzorową postawę funkcjonariusza pożarnictwa, był wielokrotnie nagradzany i odznaczany zarówno odznaczeniami państwowymi jak i resortowymi, m.in. brązowym i srebrnym „Krzyżem Zasługi”, brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, odznaką „Wzorowy Funkcjonariusz Pożarnictwa”, złotym medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, dyplomem komendanta głównego straży pożarnej, odznaką „Wzorowego Kierowcy oraz odznaką „Zasłużony Dla Ligi Obrony Kraju”. W imieniu nakielskich strażaków zarówno zawodowych, jak i ochotników chciałbym jeszcze raz podziękować ci za inicjatywę i ufundowanie przez ciebie i twoją rodzinę kamienia pamięci nakielskich strażaków, który posadowiony jest na tym cmentarzu. Pamięć o tobie Tadeuszu zawsze zostanie z nami – powiedział..

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Zabieg parafinowy
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)