Dziś mamy 26 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 kwietnia 2019

W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy osób. Pożegnano Tadeusza Balcera

fot. MM

fot. MM

20 kwietnia na nakielskim cmentarzu parafialnym przeprowadzono pogrzeb emerytowanego, # długoletniego strażaka Tadeusza Balcera.

W ceremonii pogrzebowej, która przypadła dokładnie w Wielką Sobotę uczestniczyła m.in. rodzina zmarłego w wieku 80 lat Tadeusza Balcera, a także jego przyjaciele oraz strażacy zawodowi i ochotnicy. Oficjalnego pożegnania zmarłego dokonał dawny komendant PSP w Nakle st. bryg. w stanie spoczynku Roman Kłos. - Żegnamy dziś człowieka, który pozostając wiernym strażackiemu zawołaniu „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Tadeusz Balcer swoją służbę rozpoczął 1 marca 1962 roku. W nakielskiej straży realizował zadania mechanika kierowcy, a następnie ratownika kierowcy. Po 30 latach służby 22 listopada 1992 roku przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Jego ogromne zaangażowanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz wieloletnie doświadczenie w służbie przełożyły się na wymierne efekty w postaci solidnie przygotowanych do służby młodych strażaków. Służba starszego ogniomistrza w stanie spoczynku Tadeusza Balcera charakteryzowała się przede wszystkim pełnym oddaniem i szczególną dbałością o zapewnienie wysokiego poziomu przy wykonywaniu zadań służbowych. Współpracownikom szczególnie w pamięci zapadła jego uczciwość i aktywność na każdym odcinku życia zawodowego i społecznego, a także niezwykła umiejętność wspierania w potrzebie drugiego człowieka. Uznawany był za osobę wysoce odpowiedzialną i solidną, poświęcającą się w pełni przy realizowaniu zadań. Jego postawę bardzo wysoko oceniali przełożeni. Dzięki bogactwu doświadczenia zawodowego i umiejętnością współpracy z innymi, zyskał szacunek wśród młodszych kolegów. Za swoją wzorową postawę funkcjonariusza pożarnictwa, był wielokrotnie nagradzany i odznaczany zarówno odznaczeniami państwowymi jak i resortowymi, m.in. brązowym i srebrnym „Krzyżem Zasługi”, brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, odznaką „Wzorowy Funkcjonariusz Pożarnictwa”, złotym medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, dyplomem komendanta głównego straży pożarnej, odznaką „Wzorowego Kierowcy oraz odznaką „Zasłużony Dla Ligi Obrony Kraju”. W imieniu nakielskich strażaków zarówno zawodowych, jak i ochotników chciałbym jeszcze raz podziękować ci za inicjatywę i ufundowanie przez ciebie i twoją rodzinę kamienia pamięci nakielskich strażaków, który posadowiony jest na tym cmentarzu. Pamięć o tobie Tadeuszu zawsze zostanie z nami – powiedział..

Oceń artykuł: 15 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Przewóz krajowy
Gimnastyka korekcyjna
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Meble młodzieżowe i dziecięce
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)