Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

21 kwietnia 2019

W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy osób. Pożegnano Tadeusza Balcera

fot. MM

fot. MM

20 kwietnia na nakielskim cmentarzu parafialnym przeprowadzono pogrzeb emerytowanego, # długoletniego strażaka Tadeusza Balcera.

W ceremonii pogrzebowej, która przypadła dokładnie w Wielką Sobotę uczestniczyła m.in. rodzina zmarłego w wieku 80 lat Tadeusza Balcera, a także jego przyjaciele oraz strażacy zawodowi i ochotnicy. Oficjalnego pożegnania zmarłego dokonał dawny komendant PSP w Nakle st. bryg. w stanie spoczynku Roman Kłos. - Żegnamy dziś człowieka, który pozostając wiernym strażackiemu zawołaniu „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Tadeusz Balcer swoją służbę rozpoczął 1 marca 1962 roku. W nakielskiej straży realizował zadania mechanika kierowcy, a następnie ratownika kierowcy. Po 30 latach służby 22 listopada 1992 roku przeszedł na zaopatrzenie emerytalne. Jego ogromne zaangażowanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz wieloletnie doświadczenie w służbie przełożyły się na wymierne efekty w postaci solidnie przygotowanych do służby młodych strażaków. Służba starszego ogniomistrza w stanie spoczynku Tadeusza Balcera charakteryzowała się przede wszystkim pełnym oddaniem i szczególną dbałością o zapewnienie wysokiego poziomu przy wykonywaniu zadań służbowych. Współpracownikom szczególnie w pamięci zapadła jego uczciwość i aktywność na każdym odcinku życia zawodowego i społecznego, a także niezwykła umiejętność wspierania w potrzebie drugiego człowieka. Uznawany był za osobę wysoce odpowiedzialną i solidną, poświęcającą się w pełni przy realizowaniu zadań. Jego postawę bardzo wysoko oceniali przełożeni. Dzięki bogactwu doświadczenia zawodowego i umiejętnością współpracy z innymi, zyskał szacunek wśród młodszych kolegów. Za swoją wzorową postawę funkcjonariusza pożarnictwa, był wielokrotnie nagradzany i odznaczany zarówno odznaczeniami państwowymi jak i resortowymi, m.in. brązowym i srebrnym „Krzyżem Zasługi”, brązową odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, odznaką „Wzorowy Funkcjonariusz Pożarnictwa”, złotym medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, dyplomem komendanta głównego straży pożarnej, odznaką „Wzorowego Kierowcy oraz odznaką „Zasłużony Dla Ligi Obrony Kraju”. W imieniu nakielskich strażaków zarówno zawodowych, jak i ochotników chciałbym jeszcze raz podziękować ci za inicjatywę i ufundowanie przez ciebie i twoją rodzinę kamienia pamięci nakielskich strażaków, który posadowiony jest na tym cmentarzu. Pamięć o tobie Tadeuszu zawsze zostanie z nami – powiedział..

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
Kanapa
Meble łazienkowe
Narożniki
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Sprawdzanie świateł
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)