Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

02 września 2019

Udany początek Dębu Potulice w B – klasie. Wygrany mecz z Amatorem

Po przerwie letniej zmagania na szczeblu B – klasy wznowiły zespoły # powiatu nakielskiego. Jednym z nich był Dąb Potulice, który zmierzył się na wyjeździe z Amatorem Bydgoszcz.

Po trzech latach przygodę z A – klasą zakończył Dąb Potulice, który wrócił z powrotem do B – klasy. Decyzją związku, klub trafił do grupy III, gdzie będzie miał możliwość grania z największą kolonią zespołów powiatu nakielskiego, m.in. Czarnymi Nakło, czy Zorzą Ślesin.

Pierwszym rywalem był jednak Amator Bydgoszcz, czyli zdecydowanie najsłabszy rywal w stawce. Spotkanie rozegrano w Grodzie nad Brdą. Od samego początku, aż do ostatniego gwizdka inicjatywa należała do gości, którzy bardzo dobrze weszli w mecz, obejmując za sprawą trafienia Macieja Iwulskiego, prowadzenie.

W sukurs koledze przyszedł Andrzej Moskwa, który w 6 minucie podwyższył wynik meczu. Potem poszło już z górki. W pierwszej połowie padły jeszcze 3 bramki, autorstwa Łukasz Nowaka, Karola Pierzyńskiego i Marcina Koltermanna. Pięciobramkowe prowadzenie do przerwy rozstrzygało kwestię kompletu punktów.

Jedynym znakiem zapytania było tylko to jakim ostatecznie wynikiem skończy się mecz. Druga połowa to ciąg dalszy bombardowania bydgoskiej bramki, ale na efekty trzeba było poczekać dopiero do 68 minuty, kiedy to impas przełamał Bartosz Szablewski. W ostatnich 10 minutach, z gospodarzy zeszła „para” i goście zdobyli kolejnych pięć bramek, przekraczając barierę dziesięciu bramek.

Dąb zgodnie z planem rozpoczął nowy sezon, wygrywając wysoko z najsłabszym zespołem w stawce. Nie obyło się oczywiście bez kilku drobnych błędów w obronie, co zaowocowało groźnymi akcjami dla Amatora, które o mało nie skończyły się bramkami, ale na drodze piłki stanęła poprzeczka.

Dodatkowo, choć wynik tego nie pokazuje, piłkarze mieli problem ze skutecznością, co może skutecznie wpłynąć na losy pojedynków ze zdecydowanie trudniejszymi rywalami.

Amator Bydgoszcz – Dąb Potulice 0:11 (0:5)

Bramki: Marcin Koltermann 2, Andrzej Moskwa 2, Michał Baumgart 2, Maciej Iwulski, Karol Pierzyński, Łukasz Nowak, Bartosz Szablewski, Bartosz Pietrasik